Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HİNLER ARASI DİYALOG (  )
Hinler Arası Diyalog
HİNLER ARASI DİYALOG (  )
Barkod
: 9789758913329
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 250
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%30 İNDİRİM
Liste Fiyatı
13,89
İndirimli Fiyatı
9,72
Kazanılan Puan
29 NP
Bu kitabı 1,62 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 324 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İnanç ayrılıklarını her dönemde çıkar ve sömürü aracı olarak kullanan . Batı kapitalizmi, si yasallaştırdığı dini ekonomi başta olmak üzere kurulu düzen işleyişinin temel öğesi haline getirmiştir. Sömürgecilik döneminin misyonerliği, 20. yüzyılda yeni uygulamalarla yetkinleştirilmiş, yaratılan yöntem çeşitliliği 21. yüzyıla girerken üst düzeye çıkarılmıştır.

Din, bugün, yerel ve bölgesel niteliklerinden koparılmış, dünyanın tümünü kapsayan politik bir silah haline getirilmiştir. Artık, insanlardan tek tek, dinlerini ve kutsal saydıkları değerlerini değiştirmelerini istemek yerine, dinlerin ve inanç biçimlerinin kendisinin değiştirilmesi ve giderek ortadan kaldırılması gündemdedir. Küresel egemenler için, inanç sahiplerini değil, dini değiştirmek ve çarpıtarak Öğretmek daha kolay ve ucuz bir yöntemdir. Tek dünya devletine doğru gidilirken, amaca uygun yeni bir düşünce ve yeni bir din yaratılmalıdır. Dinterarası diyalog bu düşüncenin ürünüdür.

Dinlerarası diyalog ya da tanım uygun düşerse hin (kurnaz, güvenilmez, cingöz kişi) ler arası diyalog, gerçekte, bir anlaşma ve uzlaşıdır. Ya da, bir başka deyişle, İslam dininin ilkelerine bir saldırı ve yozlaştırma girişimidir. Kısa erim (vade) li amacı, vaat edilmiş topraklar in yani Ortadoğu´nun ele geçirilmesidir. Amaç için, İslam´daki haçlı´ya karşı direncin, geleneksel yapı içindeki unsurlarının kırılması ve bölgenin küresel işleyişe tam olarak açılması gerekmektedir. Bu girişimin somut sonucu ise, Anadolu´daki ve Büyük Ortadoğu Provjesi (BOP) kapsamına giren 22 ülkede sınırların değiştirilmesidir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: