Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
HEYETLER ( HZ. PEYGAMBERİN DÖNEMİ DİPLOMASİ )
HEYETLER ( HZ. PEYGAMBERİN DÖNEMİ DİPLOMASİ )
Barkod
: 9786052105047
Basım Yılı
: Kasım 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 200
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
45,00
İndirimli Fiyatı
36,00
Kazanılan Puan
108 NP
Bu ürünü 259 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İslam diplomasi geleneğinin oluşumunu aktarma noktasında önemli bir yer tutacağını düşündüğümüz bu çalışma, tek bir kabileyi ve tek bir olayı incelemekten öte, Hz. Peygamber’in risâlet dönemini ve bu dönem içerisinde ilişki kurulan birçok kişi, kabile ve bölgeyi hatta bazı devletleri içermesi nedeniyle metot ve kaynak olarak geniş bir yelpazeyi kullanmayı gerekli kılmıştır.

Çalışmanın esasını Hz. Peygamber’e gelen elçiler ve onun (as) diplomatik faaliyetleri teşkil ettiği için, ele alınan bölümlerde gelişmelere bakış açısı bu eksende bırakılmıştır. Hz. Peygamber’in göndermiş olduğu elçiler, mektuplar, görevliler ile gazve ve seriyyeleri, antlaşmaları ya da İslâmlaşma hareketlerinin ayrıntılarına konunun sınırları gereği girilmemiştir. Rasûlullah’a gelen heyetler ve bu heyetler ile doğrudan ilgili konulara yer verilmiştir. Örneklemlere, ihtiyaç duyulduğunda ya da konu ile doğrudan ilintili olunduğunda gidilmiştir. Başta İslâm toplumu olmak üzere dönem, devlet ve kabilelerinin siyasî ve diplomatik yapısını mümkün olduğunca doğru bir şekilde ortaya koyarak günümüz insanına ulaştırmak hedeflenmiştir.

Rasülullah, sadece kendi zamanı için değil bütün zamanlar için örnek model olarak gönderilmiştir. Bu noktada Hz. Peygamber’in kurduğu ve İslâmî bir anlayış ile şekillendirdiği Asr-ı Saâdet Dönemi’nin anlaşılması önem arz etmektedir. Zira bu dönem, kendinden sonra gelen bütün dönemlerin ve kurulan devletlerin anlaşılması, ayrıca günümüz İslâm toplumunun şekillendirilmesi için de referans niteliğindedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: