Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HERKES İÇİN DEPRESYON EL KİTABI (  )
Herkes İçin Depresyon El Kitabı
HERKES İÇİN DEPRESYON EL KİTABI (  )
Barkod
: 9789753000710
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 212
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,52
İndirimli Fiyatı
14,45
Kazanılan Puan
43 NP
Bu ürünü 296 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Son yıllarda depresyon ve diğer duygudurum bozukluklarının üzerinde giderek daha fazla durulmaya başlanmıştır. Depresyonun toplum içindeki yaygınlığı çok yüksektir, hatta bazı araştırmacılara göre depresyon, solunum yolu enfeksiyonlarından sonra en sık görülen hastalıktır.

Bu denli sık görülmesine karşın depresyonu olan kişilerin neredeyse onda biri hekime başvurup uygun tedaviyi alır. Bunun nedenlerinin başında toplumun ve psikiyatri dışındaki tıp dallarında çalışan hekimlerin bu hastalık hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları gelir. O yüzden bu alandaki bilgi eksiğini gidermek bir gerekliliktir. Bu kitap depresyon ve diğer duygudurum bozukluklarının klinik görünümleri ve tedavileriyle ilgili her kesimden okuyucuya doyurucu bilgi sunmaktadır.

- Dr. Ayşe Esen Danacı

Depresyon birçok anlamı olan bir kelimedir. Pek çok kişi bu kelimeyi kullandığında hepimizin zaman zaman yaşadığı keder duygusunu kasteder. Depresyon kelimesi aynı zamanda kederlilik, huzursuzluk ve uyku, iştah ve kilodaki değişiklikler gibi belirtilerin toplamı için bir niteleyici olarak kullanılır. Bu belirti grubunun, tiroid bezinin az çalışması, alkol kötüye kullanımı ya da yüksek kan basıncı tedavisi gibi, depresyon dışında pek çok nedeni olabilir. Son olarak, depresyon, ruh sağlığı uzmanları tarafından duygudurum bozuklukları denen bir hastalık ya da hastalık grubunu ifade etmek için kullanılan bir kelimedir.

Bir hastalık olarak depresyon keder duygusundan daha fazla bir şeydir. Bu, kişinin sadece duygularını değil aynı zamanda onun sağlığını, üretkenliğini, ilişkilerini ve açık ve mantıklı düşünebilme yeteneğini olumsuz olarak etkileyen ciddi bir tıbbi durumdur. Bu kitabı, kısmen bireylerin bu hastalığın belirtilerini tanımalarına ve tanı konmadığı ve tedavi edilmediği zaman ne kadar büyük etkilerinin olabileceğini anlamaları için yazdım.

- Brain Quinn

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: