Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HEİDEGGER (  )
HEİDEGGER (  )
Barkod
: 9789758717552
Basım Yılı
: Mart 2010
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 15.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 423
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
27,00
İndirimli Fiyatı
21,60
Kazanılan Puan
65 NP
Bu ürünü 409 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Düşünceyi mesken tutmuş bir filozofun patikalarından derlenmiş bu önemli metinler, Heidegger’in bizleri çağırışına uygın düşecek şekilde, bu sefer ilk defa Türkçede yankı bulmaktadır.

Bu isimden fazlası yoktu aslında ortada; ama bu isim Almanya’yı baştan başa adeta gizemli bir kral hakkındaki söylenti gibi doşlaşmaktaydı. . .

Bu yüzyılın tinsel çehresini belirlemeye yardım eden, var olduğundan haklı nedenlerle kuşku duyacağımız şey bir Heidegger felsefesi“ değil, “Heidegger’in düşünüşü“dür. . .

Heidegger’in düşüncesi yoluyla esen rüzgâr tıpkı binlerce yıl öncesinden Platon’un eserlerinden bize doğru savrulan rüzgar gibi bu yüzyıla ait değildir. Çok eski çağlardan gelmektedir ve geride bıraktığı, kendi tamamına ermiş bişeydir. Tüm kendini tamamlamış şeyler gibi, oda eski çağlara geri döner.

Hannah Arendt

Varlık ve Zaman epistemik ve soyut aklı ön plana çıkartarak insanları “akılcı hayvanlar“ olarak ortaya koymaz. İnsanları “dünyada- varlık“, yani dünyanın zengin dokusuyla iş gören varlıklar olarak ele alır. Bu dünya öncelikli olarak el-verir, kullanıma hazır nitelikleriyle insanların karşısına çıkar. Bu meşguliyet, insanın dünyaya olan bağının temelinden desteklendiği bir “kaygılanım“ ya da “kaygılı olma“ biçimi tarafından yönlendirilir.

Fren R. Dallmayr

Heidegger sanatınözünün şiirleştirme süreci olduğunu ileri sürer. Onun anlatmak istediği şey, sanatın doğasının halihazırda biçimlendirilmiş bir şeyi dönüştürmeye ya da zaten varlıkta bulunan bir şeyi kopyalamaya dayanmadığıdır. Sanat yapıtında bulunan doğruluk olayının özü, onun açık bir yere açıklığını vermesidir. . .

Şair, miras aldığı ve kulandığı dile öylesine bağlıdır ki, onun şiirsel sanat yapıtının dili, sadece aynı dili kullananlara ulaşabilir.

Hans-Georg Gadamer

Yoksun bir çağda şairler “uçup gitmiş tanrıların izlerinin şarkısını“ duyarlar ve “yakın ölümlülerin, dönüm noktasına giden. . .

yol“un izini sürerler. Elbette, Heidegger’in geç düşüncesinde gösterdiği gibi tüm bunlar unutulmuş varlık sorunlarıyla ilgilidir.

Annemarie Gethmann-Siefert

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: