Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HAYAL DERGİSİ KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT DERGİSİ SAYI: 29 (  )
Hayal Dergisi Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Sayı: 29
HAYAL DERGİSİ KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT DERGİSİ SAYI: 29 (  )
Barkod
: 3990000009580
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 1
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%35 İNDİRİM
Liste Fiyatı
10,00
İndirimli Fiyatı
6,50
Kazanılan Puan
21 NP
Bu ürünü 219 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

2009 yılı, hızla değişen, ağır koşulların damga vurduğu bir yıl olacağa benziyor. Edebiyat dergileri bir çıkıyor, bir kapanıyor ya da yayımlarına bir süreliğine ara veriyor. Dertlerimiz ortaktır. Paylaştığımızın bilinmesini isteriz. Özellikle düşünmeyi, okumayı ve yazmayı vazgeçilmez sayan bir kesimin yoluna ancak büyük özverilerle devam edebileceği bu süreçte Hayal Dergisi okur ve yazarlarımızdan gördüğü büyük ilgi sayesinde yine genişleyerek, bir forma artırılarak çıkmaktadır karşınıza.

“Bir Soru Bir Görüş” bölümünde Sayın Ebubekir Eroğlu var. Dosya konumuz: “Şiirdeki Kadınlar - Erkekler”. Edebiyat çevrelerinde ve sanal dünyada giderek hoyratlaşan tartışmaları, farklı bakış açılarını da sergileyerek yaptığımız soruşturmada “Tartışma mı, ortaklaşa düşünme mi?” sorusuna yanıt aradık. Dergi Belgeliği’nde “a” ve “Yeni a” dergileri var. Dergiyi taçlandıran konuk ressamımız ise Cemil Eren’dir. 26. sayıdaki Sayın Mehmet H. Doğan için hazırladığımız dosyada Sevgili Haydar Ergülen’in yazısına karşılık, Tahir Abacı yanıt hakkını kullandı. Hayal Dergisi, kuruluş felsefesi itibariyle her görüşe açık, ilkeleri doğrultusunda tamamen tarafsız ve sadece edebiyat için var olan bir dergidir. Sonuç olarak Sayın. Abacı’nın tekzip niteliğindeki yazısı bu sayıda yayımlanmaktadır.

Öykücülüğü ve romancılığıyla Türk edebiyatında müstesna bir konum edinmiş ve 31 Mayıs 2005’te yitirdiğimiz değerli yazar Vüs’at O. Bener’i saygıyla anıyor ve eserlerini özellikle genç okurlara önerdiğimizi belirtmek istiyoruz.

28. sayımızda yaptığımız dizgi hatalarından dolayı Sayın Oruç Aruoba, Eray Canberk, Mahmut Turgut ve Kerem Toker’e özür borcumuz var. Sürç-ü lisan etmişiz affola!

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: