Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
HAKSIZ REKABET HUKUKUNDASÖZLEŞMEYİ İHLALE VEYA SONA ERDİRMEYE YÖNELTME ( HAKSIZ REKABET HUKUKUNDASÖZLEŞMEYİ İHLALE VEYA SONA ERDİRMEYE YÖNELTME )
Haksız Rekabet HukukundaSözleşmeyi İhlale veya Sona Erdirmeye Yöneltme
HAKSIZ REKABET HUKUKUNDASÖZLEŞMEYİ İHLALE VEYA SONA ERDİRMEYE YÖNELTME ( HAKSIZ REKABET HUKUKUNDASÖZLEŞMEYİ İHLALE VEYA SONA ERDİRMEYE YÖNELTME )
Barkod
: 9789750272851
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x24 cm
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-2 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
76,00
İndirimli Fiyatı
68,40
Kazanılan Puan
205 NP
Bu ürünü 14 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Piyasalarda gerçekleştirilen kıyasıya rekabet, hâlihazırda sözleşme ilişkisi içerisinde bulunan piyasa katılımcılarını mevcut sözleşmelerini ihlal ederek daha avantajlı sözleşmeler yapmaya itebilmektedir. Her ne kadar bir kişinin sözleşmesini ihlal etme ve bir başkası ile sözleşme yapma özgürlüğü bulunsa da; sözleşenleri sözleşmeyi ihlale yöneltme, ticari ahlak ve dürüstlük kurallarına ters düşer. Nitekim ticari ahlak, her piyasa aktörünün müşteri veya çalışan bulmak için dürüst bir rekabete girişeceği ve rakiplerin müşteri veya işçilerini ayartmayacağı anlayışını esas alır.

Bu çalışmada sözleşmeyi ihlale veya sona erdirmeye yöneltme fiilinin haksız rekabet hukukundaki görünümleri ele alınmaktadır. TTK. 55/I-b'de dört bent halinde yapılan düzenleme, sözleşmeyi ihlale yahut sona erdirmeye yöneltme fiillerini haksız rekabet sayarak, Türk hukukuna yeni bir boyut kazandırmıştır. Bunun yanında, herhangi bir sebeple özel hükümler kapsamında değerlendirilemeyen sözleşmeyi ihlale veya sona erdirmeye yöneltme fiillerinin, TTK. 54'te yer alan genel hüküm sayesinde haksız rekabet teşkil etmesi mümkündür.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: