Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HAKK’A ADANMIŞ GENÇLİK (  )
Hakk’a Adanmış Gençlik
HAKK’A ADANMIŞ GENÇLİK (  )
Barkod
: 9789944832519
Basım Yılı
: 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 22.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 400
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
45,00
İndirimli Fiyatı
38,25
Kazanılan Puan
115 NP
Bu kitabı 6,38 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 775 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

fendim; “Hakk’a Adanmış Gençlik” adlı eserinizde vermek istediğiniz mesaj nedir? Bu eserin yazılış gayesini kısaca îzah eder misiniz? İnsanoğlu, ilahi imtihana tabi bir varlık olduğu için, hayra da şerre de istidatlı olarak yaratılmıştır. Yani hepimizin fıtratında, “fücur”a da “takva”ya (iyiliğe de kötülüğe) meyil vardır.

Hazret - i Mevlana bunu şu teşbihle izah eder: “Ey Hak yolcusu! Gerçeği öğrenmek istiyorsan; Musa da, Firavun da ölmediler; bugün senin içinde yaşıyorlar, senin varlığına gizlenmişler, senin gönlünde savaşlarına devam ediyorlar! Bu sebeple birbirine düşman olan bu iki kişiyi kendinde araman gerekir!” Dolayısıyla insanın iç alemi, iyilik ve kötülüğün, ruhaniyet ve nefsaniyetin mücadelesine sahne olan bir harp sahası gibidir.

Bu harpte takvanın fücura galip gelebilmesi, kişinin güzel bir manevi terbiyeden geçmesine bağlıdır. Bunun içindir ki Rabbimiz, insanlık tarihindeki en büyük insan terbiyecileri olan peygamberleri göndermiştir. İnsan, hayatına rehberlik edecek olan ilahi hakikatlerin kendisine bildirilmesine ve hatırlatılmasına, yaratılışı bakımından muhtaç olduğu içindir ki; “Din, nasihattir. ” buyrulmuştur. (Müslim, İman, 95) Bütün peygamberler ve peygamber varisi alim ve arif zatlar, tebliğ ve irşadlarıyla, insanı maddi - manevi kötülüklerden arındırarak onu ebedî hüsrana uğramaktan kurtarmaya çalışmışlardır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: