Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
HADİSLERLE NEBEVİ AHLAK (  )
Hadislerle Nebevi Ahlak
HADİSLERLE NEBEVİ AHLAK (  )
Barkod
: 9786059683111
Basım Yılı
: Nisan 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 229
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
16,00
Kazanılan Puan
48 NP
Bu ürünü 291 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Peygamberler kendi toplumları içerisinden çıkmış, insanlığın önder şahsiyetleridir. İnsanlık için her alanda örneklik yapan, üstün ahlâki özelliklere sahip kişilerdir. Onlar, ortaya koymuş oldukları tutum ve davranışlarla hem içinde yaşadıkları topluma hem de daha sonra gelecek nesillere en iyi örnekleri sunarlar. Onların tutum, davranış ve yaşayış tarzları, fertler ve toplumlar için en ideal örnek olma özelliğine sahiptir.

Kur’an-ı Kerim’in peygamberlerden bahsetmesinin sebebi de sadece geçmiş toplumların hikâyelerini ortaya koymak değil; onların örnek alınması içindir.

“Sana elçilerin haberlerinden -kalbini sağlamlaştıracak- doğru haberler aktarıyoruz. Bunda sana hak ve müminlere bir öğüt ve uyarı gelmiştir. “ (Hud, 120)

Sevgili Peygamberimiz de tüm insanlığa rahmet peygamberi olarak gönderilmiştir. Üstün ahlâki özellikleri dolayısıyla içinde yaşadığı toplum tarafından kendisine “el-Emin/güvenilir kişi“ lakabı verilmişti. O, toplumun tamamı tarafından kendisine güven duyulan, doğruluğu hususunda tereddüt edilmeyen, gerektiğinde hakemliğine başvurulan ve adaletinden asla şüphe duyulmayan bir insandı. Parmakla gösterilen saygın bir insandı. Mekkeliler, değerli emanetlerini ona teslim etmekten çekinmezdi. Çünkü o, Muhammedü’l-Emin’di. Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin bu ahlâki özelliğinden övgüyle bahseder, onun özel konumuna vurgu yapar. Kur’an, Hz. Peygamber’in, özelde Müslümanlara genelde tüm insanlığa örnek olmasını ister. “And olsun ki içlerinden, kendilerine Allah’ın ayetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. “ (Ali-İmran, 164)

Ahlaki Kur’an olan ve Rabbimizin bizlere bir lütfu olan Peygamberimizin ahlakını daha yakından tanımak, onun söz ve davranışlarını esas alarak yeniden hayat bulmak amacıyla elinizdeki eseri hazırladık. Onun güzel ahlaki tanındıkça ve yaşandıkça dünyanın daha yaşanılır bir yer olacağından şüphemiz yoktur.

Onun yolunu takip edenlere selam olsun.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: