Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
GÜÇ VE İKNA SANATI ( STRATEJİK İLETİŞİM )
Güç ve İkna Sanatı
GÜÇ VE İKNA SANATI ( STRATEJİK İLETİŞİM )
Barkod
: 9786058298422
Basım Yılı
: Şubat 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 373
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
21,25
Kazanılan Puan
64 NP
Bu ürünü 293 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bu çalışmada; Yunus Emre tarafından seslendirilen “Beri gel barışalım; yad (el) isen bilişelim” dizeleriyle dimağlarımıza kazınan güvenilir ilişkilerin altın öğüdünün bugünün dünyasında uygulanması konusu tartışılmakta, ayrıca milli duruş ve ahenk içinde sağlıklı bilgi üretimi ve etkili iletişim sistemini işler kılmak için atılması zorunlu adımlar gösterilmektedir. Dr. Rıza Güler’i milli güvenlik siyasetimiz açısından hayli kritik bir konuyu sabır ve yoğun emek ürünü çalışmasıyla hepimizin incelemesine sunduğu için yürekten kutluyorum.

Prof. Dr. Hikmet Özdemir

Her gün giderek gelişen bir iletişim ve etkileşim çağındayız. Mekanik bir iletişimin duygusal bağlantısı yoksa bunun etkisi yeterli olmaz. Belirlenen sonuca sağlıklı biçimde ulaşabilmesi için iletişim ve etkileşim bilimine uygun çalışmak gerekir. Dr. Rıza GÜLER’in “Güç ve İkna Sanatı” olarak tanımladığı Stratejik İletişim Kitabı hem bireyler hem de büyük gruplar arasında yaşanan iletişim ve etkileşimlerin bilimsel boyutuna çok başarılı bir biçimde açıklık getirmektedir. Başarmak için toplumun gönlünü kazanmak stratejik iletişimde başarının kalıcılığı için önemlidir. Yıllardır terörle iç içe yaşayan ülkemizde bu kitabın her satırının altı çizilerek okunması ve içselleştirilmesi gerekir. Çünkü bu kitap yaşanmış deneyimleri bilimsel bilgiyle bütünleştiren bir anlayışla kaleme alınmıştır.

Prof. Dr. Abdülkadir Çevik

Sayın Dr. Rıza Güler’in bu çalışması, her şeyden önce bilimsel olarak doğru ve etkili bir iletişim modelinin oluşturulması, yönetilmesi ve uygulanması konusunda yol gösterici bir kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendisinin sahip olduğu saha tecrübesi ile birleşen ve onlarca yıllık deneyim ve ciddi kuramsal alt yapı ile tahkim edilmiş bu çalışma, Türkiye’de terör sorunun çözümüne yönelik, konunun iletişim boyutunda yeni araştırmalara ve tartışmalara kaynak teşkil edecek bir metin haline gelmiştir.

İletişim Uzmanı Ali Saydam

Dr. Rıza Güler’in bu çalışması uluslararası güvenlik ve terörizm literatürüne eşsiz ve özgün bir katkıdır. Yazar bizzat sahada yaşadığı tecrübelerini bilimsel bilgi ile harmanlamış, incelemelerini millî değerler süzgecinden geçirerek stratejik iletişim uygulamalarının sahada kullanımına ilişkin önerilerini bizlere sunmuştur. Kitabı okurken bilim felsefesinden sosyolojiye, antropolojiden sosyal psikoloji ve politik psikolojiye, askeri bilimlerden uluslararası ilişkilere kadar pek çok alanda yolculuk yapacaksınız. Uluslararası güvenlik ve terörizm çalışanlarının mutlaka okuması ve yararlanması gereken, stratejik iletişim alanında yazılmış en kapsamlı ilk kitap ile karşı karşıyayız.

Dr. RifatSerav İlhan

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: