Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA SET 3 2 KİTAP ( GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA SET 3 2 KİTAP ( PDR SET 3 ) )
Grupla Psikolojik Danışma Set 3 2 Kitap
GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA SET 3 2 KİTAP ( GRUPLA PSİKOLOJİK DANIŞMA SET 3 2 KİTAP ( PDR SET 3 ) )
Barkod
: 9789942204112
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 19,5
Sayfa Sayısı
: 340
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
21,30
İndirimli Fiyatı
17,25
Kazanılan Puan
52 NP
Bu kitabı 2,88 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 973 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Grupla Psikolojik Danışmada Alıştırmalar Deneyler:

1970’de Üsküdar Amerikan Kız Lisesinden mezun oldu. 1974’de Hacettepe Üniversitesi Sosyal Çalışma Bölümünden yüksek lisans derecesi, 1975’de yine aynı Üniversitenin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden bilim uzmanlığı derecesi aldı. Aynı yıl, Fulbright Bursuyla Utah Üniversitesi Mezuniyet Sonrası Sosyal Çalışma Okuluna gitti. 1977’de bu okuldan, Kişisel Çalışma ve Evlilik Aile Danışması alanlarında M. S. W. derecesi elde etti.
1980’de H. Ü. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünde doktor unvanını aldı. Ankara Üniversitesiyle, Alman Moreno Enstitüsünün işbirliğiyle yürütülen, beş yıl süren Psikodrama Eğitimine katılarak psikodrama asistanı, 1994’de psikodramayla ilgili tezini tamamlayıp diğer gerekleri de yerine getirerek Psikodrama Yöneticisi oldu. 1995’den beri Gestalt Institude Network International’a devam ederek, ilk üç yıllık temel eğitimi tamamlayıp, supervizyon grubunda (ikinci yıl) eğitimini devam ettirmektedir. Gestalt grupları ve Gestalt terapi yapmaktadır. Yazar’ın Terapötik İletişim ve Grupla Psikolojik Danışma alanlarında, araştırma ve makaleleri bulunmaktadır. Terapötik İletişim. Çocukla İletişim, Grupla Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri, PDR’de Yirmibeş Yıl, Ne Kadar Farkındayım? ve Ergen ve Çocukla İletişim adlı kitapları ile Prof Dr. Jeff Mc. Whirter’la birlikte yazdıkları Ergen ve Çocukla İletişim ve Dr. Rana Tanrıdağ’la birlikte Psikolojik Danışma ve Rehberlik Terimleri Sözlüğü adlı eserleri yayımlanmıştır. Yazar, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği, Uluslararası Psikoloji Konseyi, Uluslararası Okul Psikolojisi Derneği, Türk Sosyal Bilimler Derneği, Türkiye Grup Psikoterapileri Derneği üyesidir. Aynı zamanda Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği kurucu üyeliğini ve 19962002 arasında da bu derneğin başkanlığını yapmıştır.

Grupla Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri:
Psikolojik danışmanlıkta kullanılan yöntemlerden biri olan grupla psikolojik danışma konusunda kısa, öz anlatımıyla temel bir eser olan bu çalışmada; grupla psikolojik danışmanın temel ilkeleri ve grupla psikolojik danışmada kullanılan genel teknikler verilmektedir. Konular; grupla psikolojik danışmaya genel bir bakış, grupla psikolojik danışmaya ilişkin kavramlar, psikolojik danışman, psikolojik danışma grubunun özellikleri, grupla psikolojik danışmada terapötik güçler, grubun evreleri, grupla psikolojik danışmada amaçlar, direnç, transfer, alıştırmalar ve grupla psikolojik danışmada güçlüğü olan danışanlar başlıkları altında ele alınmıştır. Bu kitap üniversitelerde konuyla ilgili lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki derslerde öğrencilerin faydalanabileceği bir çalışmadır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: