Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
GÖSTERGEBİLİM UYGULAMALARI METİNLERİ – GÖRSELLERİ – OLAYLARI OKUMA ( GÖSTERGEBİLİM UYGULAMALARI METİNLERİ – GÖRSELLERİ – OLAYLARI OKUMA )
Göstergebilim Uygulamaları Metinleri – Görselleri – Olayları Okuma
GÖSTERGEBİLİM UYGULAMALARI METİNLERİ – GÖRSELLERİ – OLAYLARI OKUMA ( GÖSTERGEBİLİM UYGULAMALARI METİNLERİ – GÖRSELLERİ – OLAYLARI OKUMA )
Barkod
: 9789750246203
Basım Yılı
: Aralık 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14x20 cm
Sayfa Sayısı
: 255
Cilt Durumu
: Karton Kapaklı
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,50
İndirimli Fiyatı
28,06
Kazanılan Puan
81 NP
Bu ürünü 76 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Bu kitap, geleneksel metin okuma yöntemlerinin tamamıyla dışında kalan göstergebilimsel yöntemle metinleri, görselleri, sanat yapıtını ve olayları derinlemesine çözümlemeyle ilgilenen okuyuculara yönelik olarak hazırlanmıştır. Dolayısıyla kitap bu yönüyle çağdaş bir çözümleme yöntemi sunmaktadır. Hem kuram hem de uygulamayı bir araya getirmesi açısından da alandaki ilk kitaptır. Temel ve ileri seviyede, anlatıdan görsellere ve sanat yapıtına varıncaya kadar farklı alanlarda okuyucunun anlayabileceği ve uygulayabileceği biçimde çok sayıda çözümleme örnekleri sunmaktadır.

İnsan yaşamı göstergelerle kuşatıldığı için bu göstergelerin hepsinin insan davranışı ve psikolojisi üzerinde bir etkisi olduğu bilinir. Yaratılan bu etkiyle bireyde gerçekte bir algı oluşturulması hedeflenmektedir. Örneğin reklamların, gazete ve üniversite sloganlarının ve insanların kullandıkları simgelerin arkasında yatan gizli bir anlam ve yönlendirme çabası vardır. İşte bu çalışmanın amacı gizli olan bu anlamı ve yönlendirmeyi ortaya çıkararak okuyucuyla paylaşmak ve özgün bir bakış açısı getirmektir.

Bu çalışmada, göstergebilimsel kuram, bununla ilgili temel kavramlar ve çözümleme yöntemleri gereksiz ayrıntılara girmeden okuyucunun anlayacağı biçimde sunulmaya özen gösterilmiştir.

Alana özgü güncel kaynakçası ve farklı alanları kapsayan zengin çözümle örnekleriyle bu kitap, gerek araştırmacılara gerekse öğretim elemanlarına ve öğrencilere önemli katkılar sunmayı amaçlıyor.

Kitap, İletişim, Eğitim ve Güzel Sanatlar Fakültelerinde, Türk Dili Edebiyatı, Dilbilim, Çeviribilim, Grafik Tasarım, Edebiyat, Mütercim - Tercümanlık ve Sanat Tarihi bölümlerindeki lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ve öğretim elemanlarına katkı sağlayacak niteliktedir.
Genel Göstergebilim
Temel Göstergebilimsel Yaklaşımlar
Göstergebilimsel Çözümleme Türleri
Gösterge ve Gösterge Çeşitleri
Söylem Çözümlemesi
Anlatı Çözümlemesi
Göstergebilim Uygulamaları
Hitabe Çözümlemesi
Öykü Çözümlemesi
Reklam Çözümlemesi
Üniversite Sloganların İncelenmesi
Yazılı Basın Sloganların Çözümlenmesi
Sanat Yapıtının Çözümlenmesi
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: