Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GİRESUN TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİ (  )
Giresun Tarihi ve Kültürel Değerleri
Yorumları oku
%24 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 443
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 28,89 TL
İndirimli Fiyatı
: 21,96 TL
Kazanılan Puan
: 66 NP
Barkod
: 9786054942787
Basım Yılı
: 2014
Ürünün Tanıtımı

Giresun tarihini ve kültürel değerlerini yazarken ve anlatırken kazalarının tarihinden ve kültürel değerlerinden ayırmak mümkün değildir. Giresun’ un yörelerinin yaşayışı, dini inanışı, türküleri, düğünleri, töreleri bir bütünlük içindedir. Türkiye’ de olduğu gibi yöresel bazı farklılıklar gösterir.


Gurbette yaşayan Karadenizli hemşehrilerimiz gittiği yaylayı, taşladığı Aksu’ yu veya tırmandığı bir bayırı her zaman rüyalarında görüp hasretlik giderdiği için Giresun’la ilgili bir kitapta da kendi bölgesinden birşeyler görüp hatıralarını anmak istiyor. Bu sebeple her yerden bir şeyler yazmaya çalıştık. Dünyanın neresine gitseniz mutlaka bir Karadenizli hemşehrimize rastlar onun yanık yanık hasret kokan Karadeniz türküsü söylediğini duyardınız.


Yöremiz tarihi ve kültürel değerleri Türkiye Tarihi’ nin ayrılmaz bir parçasıdır. Biz yöreye ait bir şeyler yazarken aslında Türkiye Tarihi’ni ve Kültürel değerlerini anlatıyoruz.


Kendi tarihimizi gelecek kuşaklara doğru olarak öğretmek, Giresun ve çevresinde yaşayan Türk Istiklal Savaşı Gazilerine, Türkiye’nin diğer yörelerinde yaşayan gazilerimiz gibi haketikleri şan ve şeref sahibi oldukları mevkii vererek gönüllerimizde taht kurmalarını sağlamak, Anadolu Ihtilali’nin başalangıç noktası olan, Ruslar’ın Doğu Karadeniz’i işgalinde kahramanlıklarımızı dile getirmek içindir.


Bu Giresun tarihi kitabı aynı zamanda folklorik özellik taşımaktadır. Mini mini yavrularımıza türkülerimizi, bilmecelerimizi,atasözlerimizi, Giresun’ un yetiştirdiği insanlarımızı tanıtmak için hazırlanmıştır.


Yüce milletime Türkiye Cumhuriyetinin 90. yılına, Osmanlı İmparatorluğu’nun 714. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına armağan olsun.

Bu ürünü 217 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: