Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
GERMİYANOĞULLARI BEYLİĞİNİN MİMARİ ESERLERİ (  )
Germiyanoğulları Beyliğinin Mimari Eserleri
GERMİYANOĞULLARI BEYLİĞİNİN MİMARİ ESERLERİ (  )
Barkod
: 9789751618955
Basım Yılı
: 2006
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 670
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
21,60
İndirimli Fiyatı
19,87
Kazanılan Puan
60 NP
Bu kitabı 3,31 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 335 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Beylikler devri eserlerinin -zamanın acımasız yıpratıcılığı da dikkate alınarak- değişik boyutlu araştırma ve projeler kapsamında envanterlerinin çıkarılması ve tescillerinin yapılması şarttır. Bunun için sistematik yüzey araştırmaları, arşiv taramaları, arkeolojik kazılar ve lisansüstü tez çalışmaları anlamlı sonuçlar ortaya koyacaktır. Gerçekten de bizim Germiyanoğulları beyliğinin mimarî eserleri üzerine yaptığımız araştırma, söz konusu beyliğin dönemine ait, şimdiye kadar bilinmeyen yapıların varlığını göstermiştir. Bundan hareketle, diğer beylikler hakkında yapılacak araştırmaların da benzer verimli sonuçlar sağlayacağını sanıyorum.


“Germiyanoğulları Beyliğinin Mimarî Eserleri“ konulu çalışmamız 1990 yılında tamamlanmıştır. Elinizdeki kitap esas olarak bu çalışmayı ihtiva etmektedir. Fakat araştırmanın tamamlanışı ile basımına girişilen tarihe kadar geçen sürede; konuyla ilgili olarak hem tarafımızdan birkaç makale yayınlandı; hem de diğer araştırıcıların doğrudan ya da dolaylı olarak çalışmamızı ilgilendiren araştırma ve yayınları oldu. Bunlar bibliyografyaya ilâve edildi. Bu arada Kütahya’daki Yeni Hamam’da yapılan kurtarma kazısı, söz konusu yapıyla ilgili kısmı yeniden gözden geçirmemizi gerekli kıldı. Diğer yandan metin, şimdiki birikimlerimiz ışığında tekrar gözden geçirilerek, dikkatten kaçmış kusurlar giderilip, ifadeler olgunlaştırılarak baskıya hazır hale getirildi.


Anadolu Türk mimari tarihin Selçuklu ve Osmanlı devirleri hakkında birçok şey gün ışığına çıkarılmış olmakla birlikte; bu iki dönem arasında bir geçiş aşaması gibi duran “Beylikler Devri“ için bunu iddia etmek güçtür. Selçuklu devletinin çöküş yıllarından itibaren Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde teşekkül eden irili-ufaklı beyliklerin, şehirlerden köylere ve hatta bugün terkedilmiş bulunan mevkilere kadar dağınık bir alanda yer alan eserlerin tam bir kataloğu çıkarabilmiş değildir.


Germiyanoğulları beyliğinin mimari eserlerini tespit etmek maksadıyla yaptığımız saha araştırmalarında bu hususa bizzat şahit olduk.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: