Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
GEOGRAPHİCA ( ANSİKLOPEDİK DÜNYA VE ÜLKELER BÜYÜK ATLASI )
GEOGRAPHİCA ( ANSİKLOPEDİK DÜNYA VE ÜLKELER BÜYÜK ATLASI )
Barkod
: 9799750403209
Basım Yılı
: 2005
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24.5 x 34 (cm)
Sayfa Sayısı
: 613
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
54,63
İndirimli Fiyatı
46,44
Kazanılan Puan
139 NP
Bu ürünü 636 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İki insanın yüzü birbirine benzemediği gibi iki ülke de birbirine benzemez. Dünya çok farklı zenginliklerden oluşan bir bütündür. Bir çok farklı parça ve özelliğin bir araya gelmesiyle oluşmuş muazzam bir “puzzle” gibidir. Bu karmaşık yapıların anlaşılması için hem parçaların tek tek detaylarına bakmak hem de resmin bütününü gözden kaçırmamak gerekir. Geographica bunu yapmayı amaçlamıştır; kolay anlaşılır ve sistematik yapısıyla, çarpıcı bir evren panoraması sergiliyor ve gezegenimizi daha iyi kavramamıza yardımcı oluyor.

Bu kapsamlı “Ansiklopedik Dünya ve Ülkeler Büyük Atlası” ile keşiflere hazırlanın. Bu kitap, uluslar arası alanda yetkin coğrafyacılar ve haritacılar tarafından en sağlıklı ve en son bilgilerle donatıldı. Yaşadığımız ortamı daha iyi anlatabilmek için fotoğraf, çizim ve tablolarla evren, güneş sistemi, dünyanın evrimi hakkında kapsamlı bilgiler veriliyor; ayrıca dünyanın iklimi, bitki örtüsü, okyanus akıntıları, kıtasal hareketleri, nüfus yoğunluğu gibi herhangi bir haritanın veremediği çeşitli özellikler 18 adet tematik haritayla gösteriliyor. Büyük Atlas olarak içinde 85 adet kapsamlı fiziki, siyasi harita yer almaktadır.

Her ülkenin coğrafi, siyasi, kültürel özellikleri ve ekonomik yapısı ilgili metinlerde ele alındı, verilen bilgiler özet harita ve güncelleştirilmiş “Özet Bilgi” tablosuyla desteklendi. Ayrıca, her ülkenin farklı yapısı ve tarihi gelişimi çarpıcı fotoğraflar ve detaylı zaman çizelgesiyle anlatıldı.

Bu başvuru kitabı, evrenin sırlarını keşfetmek, dünyanın evrimi ve medeniyetlerin gelişimi hakkında doğru bir bakışa sahip olmak isteyen herkes için hazırlandı. Kitap üç bölümden oluşuyor: “Gezegenimiz Dünya”, “İnsanlar ve Toplum” ve “Dünya Bölgeleri”. Geographica sizi uzaydan alıp dünyaya indirerek, geçmişten günümüze getirerek dünyanın milletleri ve devletleri, şehirleri, kasabalarına hatta en uzaktaki bilinmeyen köşelerine götüren bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kapsamlı turda kendinizi olgular, yerel özellikler, tarih ve coğrafya bilgileriyle donatacaksınız ve sonuçta gerçek bilgiye ve yeni meraklara ulaşacaksınız.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: