Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
GELİŞEN PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK CİLT 1 ( GELİŞEN PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK CİLT 1 (MESLEKLEŞME SÜRECİNDEKİ İLERLEMELER) )
Gelişen Psikolojik Danışma ve Rehberlik Cilt 1
GELİŞEN PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK CİLT 1 ( GELİŞEN PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK CİLT 1 (MESLEKLEŞME SÜRECİNDEKİ İLERLEMELER) )
Barkod
: 9786053950332
Basım Yılı
: 2007
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5x 27.5
Sayfa Sayısı
: 237
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
28,00
İndirimli Fiyatı
22,68
Kazanılan Puan
67 NP
Kategoriler
Bu ürünü 1055 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Son yıllarda psikolojik danışma ve rehberlik (PDR) alanı dünyanın çoğu yerinde ve Türkiye’ de hem meslekleşme süreci hem de kavramsal gelişim bakımından hızlı bir ilerleme içindedir. PDR’ nin dünyadaki ve ülkemizdeki meslekleşme süreci ve kavramsal ilerlemesiyle ilgili gelişmeleri temel alan bu kitap, gelecekte mesleğimizin gelişimini etkileyebilecek bazı gelişmeleri, güncel sorunları, konuları, kavramları ele alarak tartışmaktadır. Bu kitabın bir diğer özelliği uluslararası olma girişiminde bulunmasıdır. Bunu, bölüm yazarlarını Amerikalı ve Türk psikolojik danışman eğitimcilerinden ve Amerikalı mesleki yapılanma liderlerinden oluşturarak gerçekleştirmeye çalışmıştır. O nedenle kitapta İngilizce yazılmış bölümler de yer almaktadır. PDR’ de meslekleşme sürecinde yüz yıl içinde oldukça yol almış görünen Amerika Birleşik Devletleri’ ndeki (ABD) PDR ile ilgili mesleki dernek ve kuruluşların, işleyişlerinin ve geleceğe ilişkin öngörülerinin yer aldığı bölümlerin olduğu kitapta, ülkemizdeki tarihsel ve mesleki dernekler anlamındaki gelişmeler de yer almaktadır. İkinci olarak da, Türkiye için nispeten yeni kavram ve konular ele alınmış ve tartışılmıştır. Kitapta yer alan bölümlerin genel olarak konuları kısaca şu şekilde özetlenebilir: Batılı psikolojik danışma modellerinin kültürel özelliklerimize uyma derecesi, ABD’ de, Avrupa Birliği’ ne bağlı ülkelerde ve Türkiye’ de geçerli olan psikolojik danışman eğitimi modelleri, okullarda çalışan psikolojik danışmanların mesleki gelişimleri ve aldıkları lisans eğitimindeki derslerin geliştirilmesine ilişkin görüşleri, uygulamada karşılaştıkları etik sorunlar, PDR son sınıf öğrencilerinin nasıl bir lisansüstü eğitim istedikleri ve lisansüstü düzeyde uzmanlık alanlarına göre eğitime başlanmasıyla ilgili öneriler, bu eğitim sürecinde cinsellik eğitimine ne kadar yer verildiği, üniversite öğrencilerine PDR hizmetlerinin verilmesinin gereği ve nasıl verilebileceği ile çevrimiçi (online) psikolojik danışma yapmanın esasları ve uygulamadaki etik sorunlar. Bu kitabın, psikolojik danışman eğitimcilerine, PDR’ de lisansüstü ve lisans düzeyinde eğitim gören öğrencilere, okullarda ya da farklı kurumlarda çalışan psikolojik danışmanlara ve ilgili alanlarda akademik ya da uygulamalı olarak çalışan diğer meslek elemanlarına yararlı olabileceği düşünülmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: