Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GELENEKSEL VE MODERN ÜRETİM SİSTEMELERİ (  )
Geleneksel ve Modern Üretim Sistemeleri
Yorumları oku
GELENEKSEL VE MODERN ÜRETİM SİSTEMELERİ (  )
Yayınevi:
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 441
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 45,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 36,00 TL
Kazanılan Puan
: 108 NP
Barkod
: 9786056715907
Basım Yılı
: Ocak 2017
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Önceleri sadece zorunlu ihtiyaçları karşılamak amacı ile yapılan üretim faaliyetleri 18. yüzyılda hızla şekil değiştirerek I. Sanayi Devrimi’ni başlatmıştır. Sanayi devrimi ile birlürte üretim stratejik bir pozisyona oturtulmuştur. Eskiden bir ülkenin gücü sahip olduğu silah ve askerle ölçülürken sanayi devrimi ile birlikte ülkenin sahip olduğu üretim gücü ile ölçülmeye başlanmıştır. 19. yüzyılda ortaya çıkan bilimsel bilgiye dayalı üretim yeni sanayi dallarının oluşmasına neden olmuştur. Bu sanayi dallarında öncü olan ülkeler kısa süre içinde hammadde yarışına girerek büyük savaşların başlamasına yol açmışlardır. 20. yüzyılda daha fazla ve daha özel ürünler üreten ülkeler kısa zamanda gelişerek sanayide söz sahibi olmuşlardır. Bu yüzyılda ihtiyaçlar gereği birçok üretim sistemi geliştirilmiştir. Bunlardan bir kısmı geleneksel üretim yaklaşımı olarak değerlendirilirken bir kısmı da modern üretim yaklaşımı olarak değerlendirilmiştir.


Günümüzde Endüstri 4. 0 olarak ta adlandırılan 4. Sanayi Devrimi’ne geçiş sürecindeyiz. 2000 yıllardan itibaren yaşanan bu süreç zeki, otonom ve işbirlikçi üretim sistemlerinin çağı olarak ifade edilebilir. Görünen o ki insanoğlunun daha iyi üretim sistemleri geliştirme konusundaki çabaları önümüzdeki yıllarda da ihtiyaçlara göre şekillenmeye devam edecektir.


Bu kitapta, üretimin ve üretim sistemlerinin ortaya çıktığı ilk tarihlerden günümüze kadar olan tarihi gelişimi incelenmiş ve ağırlıklı olarak 16. yüzyıl sonrası üretim sistemlerinde yaşanan değişime vurgu yapılmıştır. Kitapta literatürdeki birçok kaynaktan farklı olarak, 19. yüzyılda ortaya çıkan kitlesel üretim sistemlerinden başlamak üzere günümüze kadar kullanılan birçok geleneksel ve modern üretim sistemi felsefesi ve teknikleri ile birlikte ayrıntılı bir şekilde incelenmiş, bazı üretim yaklaşımları için de örnek problemler sunulmuştur.


Bu kitaptan başta Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenciler olmak üzere diğer mühendislik bölümleri ve işletme bölümü öğrencileri ders kitabı, yardımcı kitap ve kaynak kitap olarak yararlanabilirler. Bu kitap; üretim sistemleri, tesis tasarımı, fabrika yönetimi, üretim yönetimi ve mühendislik yönetimi gibi derslerde yardımcı kitap olarak kullanılabilir.

Bu ürünü 394 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: