Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRKİSTAN TARİHİNİN BİLİNMEYENLERİ ( TARİH BİLİNCİNE ADANAN BİR ÖMÜR PROF. DR. ABDÜLKADİR DONUK ARMAĞANI )
Geçmişten Günümüze Türkistan Tarihinin Bilinmeyenleri Tarih Bilincine Adanan Bir Ömür Prof. Dr. Abdülkadir Donuk Armağanı
Yorumları oku
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE TÜRKİSTAN TARİHİNİN BİLİNMEYENLERİ ( TARİH BİLİNCİNE ADANAN BİR ÖMÜR PROF. DR. ABDÜLKADİR DONUK ARMAĞANI )
%26 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 448
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 46,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 34,04 TL
Kazanılan Puan
: 102 NP
Barkod
: 9786051556215
Basım Yılı
: Ekim 2017
Ürünün Tanıtımı

Türkistan, Türklerin ana coğrafyasıdır. Bizler ilim sahnesine o zaman çıktık. Türk-İslam dünyasında büyük isimler bırakan değerleri oradan yetiştirdik. Orası bizim için bir nevi ana kucağı gibiydi. Uzun yıllar ayrı düştük ama Türkistan, içimizde hep bir sevda olarak kalmıştı. Bugün coğrafî olarak olmasa bile, dinî ve kültürel mânâda gönül bağımızı yeniden kurmaktayız. Balkanlardan başlayıp Çin’in batısına kadar uzanan çok geniş coğrafyada yeniden bir aydınlanma dönemine girmek üzereyiz. Aramızdaki bu gönül bağını sıkılaştırırsak ve birbirimize maddî-manevî yönden destek olursak, dünyaya ışık saçan değerleri bu geniş coğrafyada yeniden üretme imkânımız olacaktır. Bu meselede geniş maddî kaynaklarımızı ve büyük insan potansiyelimizi kullanırsak, 21. asrı Türk asrı yapmak hiç de hayal olmayacaktır.

Geçmişten Günümüze Türkistan Tarihinin Bilinmeyenleri isimli bu çalışma, Prof. Dr. Abdülkadir Donuk’a armağan mahiyetinde hazırlanmış olmakla birlikte, İslam öncesi Türk tarihi ile Türkistan tarihine ışık tutacak orijinal çalışmalar içermesi açısından mühimdir.

Bu ürünü 233 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: