Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
G20 GEZEGENİ ( DÜNYA - AVRUPA - DEMOKRASİ - İLETİŞİM ÇAĞI - TÜRKİYE )
G20 Gezegeni
G20 GEZEGENİ ( DÜNYA - AVRUPA - DEMOKRASİ - İLETİŞİM ÇAĞI - TÜRKİYE )
Barkod
: 9786050904239
Basım Yılı
: Şubat 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 308
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%17 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,37
İndirimli Fiyatı
16,91
Kazanılan Puan
51 NP
Bu kitabı 2,82 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 231 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Dünya ekonomisinin yüzde 90’ını temsil eden 20 gelişmiş ülke çerçevesinde Türkiye ve Avrupa Birliği’ne ilişkin geleceğin kısa tarihi.


21. yüzyılda neredeyse tepeden tırnağa değişmekte olan dünyamızda, küreselleşmenin etkisiyle çok sayıda eksenden oluşan bir uluslararası ilişkiler ortamı gelişiyor, yeni fırsatlar doğuyor, yeni işbirlikleri kuruluyor. Türkiye’nin, siyaseti, ekonomisi ve çeşitli kurumlarıyla Avrupa Birliği yolculuğu da bu süreçte şekilleniyor.


Elinizdeki kitap, dünya nüfusunun üçte ikisini oluşturan, dünya ekonomisinin yüzde 90’ını temsil eden 20 gelişmiş ülke, yani G-20 çerçevesinde, Türkiye ve Avrupa Birliği’ne ilişkin “geleceğin kısa tarihini” sunuyor. Avrupa halklarının ne istediğinden, Türkiye’nin AB üyeliğinin “neden, ne zaman, nasıl”ına; Çin ve Hindistan’ın hamlelerinden, uluslararası futbol turnuvalarına; vize sorunundan lobi faaliyetlerine kadar, geleceğin inşasında rol oynayan her şey, Türkiye’nin uluslararası ilişkilerde en deneyimli isimlerinden Bahadır Kaleağası’nın rahat ve akıcı üslubuyla sayfalara dökülüyor.


“G20 Gezegeni’nde Türkiye için Avrupa ana eksen olmaya devam ediyor.
Ana eksen, fakat yegâne eksen değil. ”


Yazar Hakkında: Dr. Bahadır Kaleağası eğitimini Galatasaray Lisesi, ABD (AFS), Brüksel ve İstanbul üniversitelerinde tamamladı. En yüksek dereceyle mezun olduğu Brüksel Üniversitesi’nde öğretim üyesi, Harvard, Georgetown ve Kudüs üniversitelerinde ziyaretçi akademisyen oldu (1989-1999). Çalışmaları Avrupa hukuku, ABD-AB ilişkileri ve uluslararası ekonomik ilişkiler üzerinde yoğunlaştı. AB projeleri, kamu kuruluşları ve şirketler için uluslararası danışmanlık yaptı. 1996 yılında Brüksel’de TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilciliği’ni kurdu ve Avrupa özel sektörünün temsil kuruluşu BUSINESSEUROPE nezdinde daimi delege görevini üstlendi. 2008 yılında Brüksel, Berlin, Paris, Washington ve Pekin’de temsilcilikleri bulunan TÜSİAD’ın Uluslararası Koordinatörü oldu. Ayrıca Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı, Brüksel Üniversitesi Avrupa Etütleri Enstitüsü bilimsel üyesi, TEMA-Brüksel kurucu başkanı, TÜSİAD-International, JC International ve Forum İstanbul yönetim kurulu üyesidir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: