Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
FOTOĞRAFTA IŞIK ( CİNS İSİM. CİSİMLERİ GÖRMEYİ, RENKLERİ AYIRT ETMEYİ SAĞLAYAN FİZİKSEL ENERJİ. BİR YERİ AYDINLATMAYA YARAYAN ARAÇ. )
Fotoğrafta Işık
FOTOĞRAFTA IŞIK ( CİNS İSİM. CİSİMLERİ GÖRMEYİ, RENKLERİ AYIRT ETMEYİ SAĞLAYAN FİZİKSEL ENERJİ. BİR YERİ AYDINLATMAYA YARAYAN ARAÇ. )
Barkod
: 9789944483384
Basım Yılı
: 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23 (cm)
Sayfa Sayısı
: 176
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
90,00
İndirimli Fiyatı
76,50
Kazanılan Puan
230 NP
Bu kitabı 12,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 685 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Homer Kitabevi’nin fotoğrafçılık konusundaki yayınları arasında Doğada Fotoğrafçılık, Fotoğrafta Rengin Sırları, Doğada Dijital Fotoğrafçılık ve Fotoğraflar Yorumlar kitapları sayılabilir. Yayınevimiz, AVA Akademisi’nin Temel Fotoğrafçılık Dizisi’nden daha önce yayınlamış olduğu Fotoğrafta Kompozisyon kitabından sonra şimdi de dizinin ikincisi olarak Fotoğrafta Işık kitabını konunun meraklılarına sunmaktadır. AVA Akademisi’nin bu diziden Fotoğrafta Pozlandırma, Siyah-Beyaz Çekim ve Baskı, Renkli Çekim ve Baskı, Fotoğrafta Renk, Yaratıcı Fotoğrafçılığın Temel İlkeleri gibi başka kitapları da mevcuttur. Işığı ve aydınlatmayı anlamak iyi fotoğrafçılık için temel ilkedir ve iyi bir fotoğrafçı ışıkla boyamasını da öğrenmelidir. Herhangi bir görüntünün aydınlatılma biçimi, izleyicinin onun içeriğini nasıl göreceğini ve yorumlayacağını etkileyecektir. Bu kitap altı bölüme ayrılmıştır. İlk bölümde her türden ışığın fotoğrafçı için ne gibi olanaklar sunduğu kuramsal açıdan ve temel ilkeleriyle incelenirken, ışık çeşitleri ve ışığın bağlı olduğu kurallar açıklanmaktadır. Doğal ışık, mevcut ışık ve stüdyo ortamındaki fotografik ışık kaynakları ayrıntılarıyla incelenmiş ve en iyi pozlandırmanın elde edilebilmesi için ışığın nasıl ölçüleceği konusunda anahtar bilgiler verilmiştir. Kitap, ışığın nasıl kontrol edileceği ve kullanılacağı hakkındaki bölümlerle sona ermektedir. Işık ve aydınlatmanın temel ilkelerinde uzmanlaşmak, okuyucuya yeni keşif ve denemeler yapma konusunda özgüven verecektir. Teknik kavramlar kolay anlaşılır şemalar yardımıyla ve her bölümün sonunda yer alan sözlükle açıklanmıştır. Çoğu özellikle bu yayın için çekilen ilham verici ve ilginç fotoğraflar kullanılarak kitabın görselliği artırılmıştır. Fotoğraflarıyla katkı verenler:Rod Edwards, Ernst Haas, Eric Kellerman, Marion Luijten, Gijon Mili, Justin Quinnell, Scott Ritenour, Michael Trevillion, Frank Wartenberg, Ilona Wellmann ve pek çok başka fotoğrafçı. Başlıca konular:Işığın temel kuramı; elektronik tayf; renk düzeltmesi; beyaz dengesi; filtrelerin kullanımı; ışığın ölçümü; doğal ışık; günün farklı saatlerinde gün ışığının durumu; mevsimsel özellikler ve yer seçiminin etkisi; mevcut ışık; mum, akkor lamba, flüoresan, sokak lambaları ve neon ışıkları; fotografik ışık; sürekli ışık veren yapay ışık kaynakları ve flaş; ışığın kontrolü, kullanımı ve ışıkla yapılan farklı denemeler.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: