Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
FARABİ’DE DEVLET FELSEFESİ (  )
Farabi’de Devlet Felsefesi
FARABİ’DE DEVLET FELSEFESİ (  )
Barkod
: 9789944288279
Basım Yılı
: Temmuz 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 208
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
6,48
İndirimli Fiyatı
4,86
Kazanılan Puan
15 NP
Bu kitabı 0,81 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 180 kişi görüntüledi.

İslam düşünce tarihinde özgün bir yeri olan Farabi’nin genel düşünce sitematiğinin anlaşılabilmesi için ilk elde edilmesi gerekn şey, bir diplin olarak felsefe hakkında özenli ve çerçevesi belirlenmiş bir bakış açısı sahibi olmaktır.


Başta Farabi olamk üzere hem doğu hem de batıda tanınan önemli islam filozoflarını eski Yunan felsefe geleneğinin birer taklitçisi olarak görmek elbette büyük bir haksızlıktır.


Onlar yepyeni bir saray inşa etmişte olsalar bu binanın her yayında kullandıkları eski Grek yapı malzemelerinin zihinlerinde bıraktığı kimi yosunlu kimide cezbedici kışkırtıcı ve ayırt edici etkiler yüzünden haklı olarak büyük eleştirilere uğramışlardır. Eski Yunan’ın yerle bir olup tarihe gömülmüş estetik harikası mermer sütunlarından yeni bir bina kurulacak olursa bu binanın ister istemez “Akropol“leri andıracağı rahatlıkla kestirebilir. Yapılması gereken o mermer ve sütun yığınlarından onu yapan zihinlerin çalışma düzenine ilişkin bir vizyonu edinmek ve karekteri bambaşka olan dinin metafiziğini aynı estetik ufuk içinde algılayıp inceleyebilmekti. Hakları teslim edilmelidir ki onların kimi noktalarda yanılgıya düşüp toplumda silinmeyen izler bırakma gücünden mahrum kalmış olsalarda açtıkları düşünce çığırıyla akademik düzeydede olsa tefekkür ve tezekkürün ölmez değerini ispatlamışlar ve ince zihin işçiliğinin ürün olan eserleriylede medeniyetimize çok önemli katkıda bulunmuşlardır. Elinizdeki eser bir islam filozofu olarak Farabi’nin devlet felsefesine ilişkin görüşlerin incelendiği onun İslamın ana karekterine bağlı kalarak ince bir zihin işçiliği yaprığı “Medinetü’l -fadıla “isimli eseri eksen alınarak yapılan bir çalışmanın ürünüdür.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: