Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
FAKTORİNG ŞİRKETLERİNDE FİNANSAL RAPORLAMA ( TÜRKİYE’DE FAKTORİNG, 6163 SAYILI KANUN VE DİĞER DÜZENLEMELER, HESAP PLANI VE ÖRNEKLERLE İŞLEYİŞİ, FİNANSAL TABLOLAR VE BİLDİRİMLER )
Faktoring Şirketlerinde Finansal Raporlama
FAKTORİNG ŞİRKETLERİNDE FİNANSAL RAPORLAMA ( TÜRKİYE’DE FAKTORİNG, 6163 SAYILI KANUN VE DİĞER DÜZENLEMELER, HESAP PLANI VE ÖRNEKLERLE İŞLEYİŞİ, FİNANSAL TABLOLAR VE BİLDİRİMLER )
Barkod
: 9786055216252
Basım Yılı
: Ocak 2013
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 362
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
23,00
Kazanılan Puan
69 NP
Bu ürünü 101 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Faktoring hizmetleri birçok bakımdan bankacılık hizmetlerini tamamlayan bir alternatif finansman modelidir. Bu model dünyada olduğu gibi son yıllarda Türkiyede de gelişmekte ve KOBİlere bir finansman sağlamaktadır. KOBİlerin nakit akışını kolaylaştıran bu sistem onlara işletme sermayesi ve likidite sağlamaktadır. 13. 12. 2012 tarih ve 28496 mükerrer sayılı resmi gazetede yayınlanan 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu yürürlüğe girmiştir.

Bu kanunla Türkiyede Kurulu finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketleri ile bankalarca yapılan faktoring işlemleri Kanun kapsamına alınmıştır. Kanunla Faktoring şirketleri finansal kuruluş olarak tanımlanarak mali sistemimizin önemli bir parçasını oluşturdukları vurgulanmış ve şirketlerin kuruluş ve faaliyetlerini finansal kuruluş ciddiyetine yakışır bir biçimde yürütebilecekleri yasal altyapı ile etkin gözetim ve denetim sistemi oluşturulmuştur.

Bu çalışmada faktoring gelişimi, faktoring şekilleri ve faktoringe ait diğer konulara değinilmiştir. Ayrıca bu şirketlerin işlemlerinin muhasebeleştirmesi ve finansal raporlama konusu ele alınarak uygulamaya katkı yapılması amaçlanılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: