Tükendi
KAPAT
Değerli Müşterimiz;

Yoğunluktan kaynaklı telefonlarımızda uzun süreli beklemeler yaşanabilmektedir.

info@nobelkitap.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ExODUS (  )
ExODUS (  )
Barkod
: 9789759010799
Basım Yılı
: Mayıs 2008
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 416
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3-5 iş günü temin
%17 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
20,75
Kazanılan Puan
62 NP
Bu kitabı 3,46 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 271 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Exodus; dinler tarihinde ’’Kutsal Kitap’’, ’’Mısırdan çıkış’’ olarak da adlandırılan Tevrat ve İncil’in ikinci kitabıdır. Exodus Yahudi mültecileri taşıyan ve 1947’de Filistin’e girmesine izin verilmemiş bir yolcu gemisinin adıdır. Exodus; Leon Uris tarafından 1958’de yayımlanmış tarihi romandır. Exodus; 1960 tarihinde bu romandan çekilmiş filmdir.

İleriye evirilen tarih tek düze değildir. ’Yok olmak’ ile karşı karşıya kalmış bir dil, yani İbranice’nin ya da İsrail Ulusu’nun; yaşadığı tarihi trajedi ile ’’yok olmak’’ üzereyken, ’’var olmak’’ için gerçekleştirdiği güçlü bir kalkış olduğu, Ortadoğu’da hatta dünyada emsali görülmemiş tarihi bir gerçektir. Yüzyıllar boyu, köle olarak kullanıldıktan sonra İsrail Yahudi halkı, topraklarından uzaklaştırılmış, ve ancak altı bin yıl, ’’vaadedilmiş topraklara’’ bir gün dönmek umut ve düşü ile çalışarak zenginleşmiş, bilim, teknoloji ve sanatta ilerleyerek uygarlaşmıştır. Böylece ütopyası olan ’’devletleşme’’ idealinin önkoşullarını hazırlamış bir halktır. Sami ırkından olan Yahudi İsrail halkının; tarih sahnesine yeniden çıkışı, millet ve devlet olarak var olması hayret verici bir örnektir. Exodus Gemisi ile ’ devletleşme mücadelesi ’yolculuğunda bu zorlu amaca ulaşmak için gösterdikleri bu zorlu çabayı elinizdeki kitapta bulacaksınız. Exodus’de ; aşk, edebiyat, tarih ve soykırım vardır. Exodus’de İsrailoğulları’nın karakter özgünlüklerini, çalışkanlıklarını ve egemen olma konusundaki azimlerini bulabilirsiniz. . .

Exodus ’de İsrail Devletinin kuruluş aşamasında, uluslararası ilişkilerdeki karmaşaya karşın, kendisini nasıl meşrulaştırdığının tarihini, hoş akıcı ve yalın bir dil ile okuyacaksınız. Exodus’de ’’Tüketici Arap Kuveyt Modeli’’ne karşı, ’’Dinamik ve üretici İsrail Modeli’’nin gelişme şifresini çözme imkanına erişeceksiniz.

Leon URIS; Yahudilerin mucadelesini anlatan ’Exodus’ kitabının yazarı Amerikalı Leon Urıs; 21 Haziran 2003 tarihinde, 78 yaşında öldü. Exodus, 1958’de yayımlandığında büyük tartışmalar, dalgalanmalar yarattı ve milyonlarca sattı. Exodus; Amerikalı bir hemşire ile Yahudi bir özgürlük savaşçısının aşkını konu ediniyor. Leon Uris’ın tanınmış öteki kitapları arasında : Varşova’nın kenar mahallelerinde oturan Yahudilerin 1943’te Nazilere başkaldırışını anlatan ’Mila 18 ’ (1961) ve Filistinlilerin I. Dünya Savaşı’ndan Süveyş Bunalımı’na (1956) değin geçen süre içindeki yaşamalarını yansıtan ’Hacı’ (1984)var.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: