Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ExCEL (  )
ExCEL (  )
Barkod
: 9786055339425
Basım Yılı
: Mart 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 208
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-7 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
15,74
İndirimli Fiyatı
14,48
Kazanılan Puan
43 NP
Bu ürünü 290 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bilgi teknolojilerinin yaygınlaştığı günümüzde bilgisayarlar hayatımızın bir parçası olmuştur. İşletim sistemleri ile birlikte ofis yazılımları da gelişme göstermiş ve artan bir şekilde etkin olarak kullanılmaya başlanmıştır. Değişik yazılım grupları tarafından geliştirilen farklı ofis yazılımları bulunmaktadır. Microsoft Ofis bunlardan en yaygın kullanılanıdır. Kelime işlemci, hesap tablosu yazılımı, sunum programı gibi farklı modüller ofis yazılımı içinde en çok kullanılan modüllerdir. Her gün yüz binlerce insan günlük işlerinin ve çalışmalarının bir noktasında bu modüllerden bir veya birkaçını kullanmaktadır.

Excel Microsoft ofis paket yazılımının hesap tablosu modülüdür. Bu alanda en yaygın kullanılan ve en iyi bilinen hesap tablosu uygulaması da Excel’dir. Hazır fonksiyon ve formüller ile hesaplamalar ve değerlendirmelerin yapılmasını sağlayan bir uygulama olan Excel, kullanıcılarına çok sayıda faydalı işlevler ve özellikler ile oldukça yararlar sağlamaktadır.

Excel uygulaması değişik ofis sürümlerinde farklı görselliklerle yenilenerek geliştirilmiştir. Bu sürümlerde fonksiyonların tamamı korunmakla birlikte değişik fonksiyonlar eklenmiş ve işlevselliği arttırılmıştır. Ancak Excel sürümlerinden herhangi birinden deneyimli olan kişi, diğer sürümlerinde de kolaylıkla çalışabilmektedir. Bilinmesi gereken sadece değişikliklerin ve yeni görselliklerin neler olduğudur.

Bu kitapta Microsoft ofis 2010 paket programının hesap tablosu yazılımı olan Excel modülü anlatılmıştır. İlk olarak Excel çalışma kitabı ve sayfaların kullanımı ile ilgili bilgiler verilmiştir. Ardından Excel fonksiyonları açıklanmış ve örnekler sunulmuştur. Üçüncü bölümde ise grafik çizimler ve verilerin filtrelenmeleri anlatılmıştır.

Excel’in temel düzeyden başlanarak açıklandığı bu kitap Excel’e ilgi duyan her kesime ve düzeye yararı olacaktır. Kitaptan daha çok yararlanmak için bilgisayar başında, açıklamaların ve verilen örneklerin uygulanması şeklinde bir çalışma önerilmektedir.

Kitabın tüm ilgilenenlere faydalı olması dileklerimle…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: