Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
EVRENSEL İNSAN HAKLARI (  )
Evrensel İnsan Hakları
EVRENSEL İNSAN HAKLARI (  )
Barkod
: 9786059870160
Basım Yılı
: Eylül 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 296
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%33 İNDİRİM
Liste Fiyatı
9,26
İndirimli Fiyatı
6,20
Kazanılan Puan
19 NP
Bu kitabı 1,03 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 386 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

İnsanın insan olarak doğmakla elde ettiği haklara insan hakları denir. Yani bu hak, insanlara doğuştan verilen, verilmesi gereken haklardır. Bu kitabın içeriği dünya ulusları tarafından kabul edilmiş Temel insan haklarından oluşur.

İnsan Hakları, insanların geliştirmiş oldukları en mükemmel yönetim biçimi olan Demokratik devlet yapılarında uygulanan evrensel bir değerdir. İnsan Hakları, insanları insan gibi yaşatmayı amaç edinir.

İnsan Hakları, İkinci Dünya Savaşı sonrası tamamen kabul edilmiş ve kurumlaşmış bir kurallar bütünüdür. İnsan Hakları, “Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi“nin kabul edilmesiyle evrensel ve çağdaş bir değer olarak yerini almıştır. Daha sonra kabul edilen “Avrupa Konseyi İnsan Hakları Sözleşmesi“ ile de çağdaş, demokratik ve modern devletlerin olmazsa olmaz kuralları ve ilkeleri arasına girmiştir.

Bir devletin insan haklarını benimseyip benimsemediği, o devletin gelişmişlik düzeyini de belirler. Bir devletin demokratik, çağdaş ve modern bir devlet olabilmesi için insan haklarını anayasal ve yasal bir hak olarak vatandaşlarına tanımış olması ve insan hakları ihlallerinin suç olarak kabul edilip cezalandırılmasını öngören yasal yaptırımları getirmiş olması gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; İnsan Haklarına Saygılı bir devlettir. Yasaların ve yasa uygulamalarının da böyle olması gerekir. İnsan Hakları, T. C anayasası’nı 12-74 üncü maddeleri arasında “Temel Haklar ve Hürriyetler“ ana başlığı altında vatandaşlarımıza anayasal bir hak olarak tanınmıştır. Demokratik devletlerde hiçbir düzenleme ve uygulama anayasaya aykırı olamaz. Bu bağlamda tüm hukuk sistemimiz de İnsan Hakları çerçevesinde düzenlenmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: