Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
EVDEN EVE FİBER EL KİTABI ( EVDEN EVE FİBER EL KİTABI )
Evden Eve Fiber EL Kitabı Evden Eve Fiber EL Kitabı
Yorumları oku
EVDEN EVE FİBER EL KİTABI ( EVDEN EVE FİBER EL KİTABI )
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24
Sayfa Sayısı
: 166
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 18,75 TL
Kazanılan Puan
: 56 NP
Barkod
: 9786050104783
Basım Yılı
: 2013
Ürünün Tanıtımı
EMO, Avrupa Evden Eve Fiber Konseyi (FTTH) üyesi olan kuruluşların geliştirdiği ürün/hizmet ve teknolojilerin, bu teknolojilerin uygulayıcısı ve kullanıcılarına birincil elden bilgilendirilmesi amacıyla okuyucuya sunduğu, "Evden Eve Fiber El Kitabı 2012"yi Türkçe'ye çevirerek yayımladı.
Avrupa FTTH Konseyi'nin fiber teknolojisi üstüne geliştirilen en son teknolojileri güncelleyerek yayımladığı kitap, dünya ölçeğinde en önemli kaynaklardan biri olarak gösteriliyor. İlki 2007 yılında yayımlanan, 2012 yılında ise en son ürünlerin/gelişmelerin de yer aldığı 5. Baskısı ile fiber optik kabloların kullanımıyla haberleşme teknolojilerinde ortaya çıkan fırsatlar hakkında vazgeçilmez bir kaynak oluşturan kitabın birinci bölümünde "Giriş", ikinci bölümünde "FTTH Ağının Tanımı", üçüncü bölümde "Ağ Planlama", dördüncü bölümde "Aktif Ekipmanlar", beşinci bölümde "Altyapı Paylaşımı", altıncı bölümde "Altyapı Sistemi Ağ Elemanları", yedinci bölümde "Bina İçi (Dahili) Kablolama", sekizinci bölümde "Yapım Teknikleri", dokuzuncu bölemde "Fiber ve Fiber Yönetimi", onuncu bölümde "İşletme ve Bakım, FTTH Test Klavuzu", onikinci bölemde "FTTH Ağında Ağrıza Arama ve Giderme" konu başlıkları yer alıyor. Kitap, 164 sayfadan oluşuyor.

Avrupa'daki fiber, kablo, ekipman imalatçıları ile fiber haberleşme sektöründe iş yapan servis ve enstalasyon şirketlerinin bir araya geldikleri endüstriyel bir çatı örgüt olan ve160'dan fazla üyesi bulunan, 2007'den bu yana, kendi sahası olan fiber haberleşme konusunda sektördeki karar vericilere dönük olarak sektöre yön veren el kitapları yayımlayan Avrupa FTTH Konseyi, yayınladığı el kitabı ile Avrupa'nın tamamında, işyerlerinde ve evlerde fiber erişim şebekelerinin yaygınlığının hızlandırılmasına katkı vermek; özellikle fiber ile ilgili alanlara yeni girenler ya da fiber iletişimin yaygınlaştırılmasına katkı verecek alternatif operatörlere bu sektör hakkında çabuk, kolay ve güncel bilgilerin sağlanmasını amaçlıyor. Her yıl güncellenen el kitabı, daima endüstrideki en son gelişmeleri kapsayarak, her yıl yeniden basılıyor.

Kitabın sunuşunda, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Göltaş, Günümüzde birçok alanda olduğu gibi meslek alanında da kelimenin tam anlamı ile devasa gelişmeler yaşandığını, Mühendislik eğitimi esnasında okullarda oldukça kuvvetli teorik dersler alan öğrencilerin, bu derslerin günlük hayata ya da sanayiye yansımaları konusundaki pratik uygulamalarda yetersiz kaldığını belirterek, meslek örgütü olarak önemli bir görev olarak, üye mühendislerin meslek yaşamları boyunca edinmek zorunda kalacakları teorik ve pratik bilgiyi temin etmek olduğuna dikkat çekiyor.

Sunuşta, Elektrik, Elektronik ve Biyomedikal Mühendislerinin yasal örgütü Elektrik Mühendisleri Odası'nın temel görevlerinden biri olduğunu ifade eden Göltaş, şu ifadeleri kullanıyor:

"Bu görevi MİSEM kapsamında yapmaya çalışan Odamız bu yapılanmanın en önemli yapı taşlarından birisi olan yayın konusunda da gerekeni yapmaya çalışmaktadır. Odamız bu çalışmaları sırasında bu amacına yönelik yayınlarda büyük bir eksiklik olduğunu da fark etmiştir. Yabancı dilde özellikle İngilizce yazılan birçok kaynak olmasına rağmen, Türkçe kaynak sıkıntısı açıktır.
Bu açığı ya da başka bir ifade ile ihtiyacı karşılamak amacı ile tercüme ve telif eserler yazılmasını gündemine alan Odamız, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi önümüzde ki dönem de, bir dizi yayın hazırlama gayreti içindedir. Bu yayınımızın ayrıca telif ya da tercüme eser hazırlamak isteyenlere de açık bir çağrı olduğunu belirterek, bu yayının amacına uygun olmasını ve bir ihtiyacı karşılamasını dileriz. "

FTTH El Kitabı'nın bu yıl yayımlanan son baskısında, daha önce yayımlanan ve son değişikliklere göre yeniden gözden geçirilmiş fiber teknolojisi konularının yanı sıra, tamamen yeni olarak "evden eve fiber şebeke planlaması" ve "dahili kablolama" dahil iki konu başlığı kapsama dahil ediliyor.

FTTH El Kitabı, Türkiye'de konunun uzmanları, karar vericiler ve uygulayıcılarının karşılaştığı (seminer/fuar ve sempozyumlar gibi) çeşitli platformlarda, üniversitelerde ve sektörün içinde yer alan mühendis ve teknik adamlara basılı kitap ve internet üzerinden, e-kitap olarak EMO ve Avrupa FTTH Konseyi kanalı ile ulaştırılıyor.
Bu ürünü 468 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: