Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
EVCİL HAYVANLARIN FONKSİYONEL ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ ( EVCİL HAYVANLARIN FONKSİYONEL ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ / FUNCTİONAL ANATOMY AND PHYSİOLOGY OF DOMESTİC ANİMALS )
EVCİL HAYVANLARIN FonKSİYonEL ANATOMİSİ ve FİZYOLOJİSİ
EVCİL HAYVANLARIN FONKSİYONEL ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ ( EVCİL HAYVANLARIN FONKSİYONEL ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ / FUNCTİONAL ANATOMY AND PHYSİOLOGY OF DOMESTİC ANİMALS )
Barkod
: 9786051332567
Basım Yılı
: Ağustos 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18,5x24,5
Sayfa Sayısı
: 592
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
110,00
İndirimli Fiyatı
89,10
Kazanılan Puan
267 NP
Bu ürünü 10292 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi, hayvan vücut sistemlerinin yapı ve fonksiyonuna dair okuyucuya sağlam bir temel kazandırır. Anatominin -hem büyük hem de mikroskopik- ve fizyolojinin temelleriyle bütünleşmiş bir yaklaşımla kitap, en yaygın evcil türlerin bağlantılarını okuyucuların anlamasına yardımcı olur. Bölümler mantıksal bir sistemle düzenlenmiş olup Evcil Hayvanların Fonksiyonel Anatomisi ve Fizyolojisi, veterinerlik öncesi ve veterinerlik teknoloji programlarındaki öğrencilere ilerideki çalışmalar ve uygulamalar için vücut sistemlerine mükemmel bir giriş sağlar; ayrıca fizyoloji ve klinik ortamlarda daha ileri çalışmalar için temel bilgilerin kısaca gözden geçirilmesinde işe yarar. Kitap, kanatlı konularındaki geniş kapsamının yanısıra, böbrekler, solunum, sindirim, dişi ve erkek üreme sistemleri, kapiller dinamikler, renal dinamikler ve sıvı replasmanı tedavisinin kavranmasını kolaylaştırmak üzere vücut suyu ve elektrolitlerle ilgili daha kapsamlı bilgiler içerir. 350’ den fazla görselle metin içinde ele alınan konular pekiştirilmiştir. Öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmak için kitapta; bölüm ana başlıkları, çalışmaya yardımcı sorular, kendini değerlendirme alıştırmaları, klinik bağlantılar, vurgulu anahtar kelimeler ve önerilen kaynaklarla birlikte kullanımı kolaylaştırmak için iki renkli metin gibi pek çok araç kullanılır. Bu kitap; - At, köpek, kedi, inek, koyun, keçi, domuz ve tavukta vücut sistemlerinin yapı ve fonksiyonlarına giriş yapar. - Aralarındaki bağlantının anlaşılmasını sağlamak amacıyla anatomi ve fizyolojiyle bütünleşmiş bir yaklaşım gösterir. - Geniş kapsamlı kanatlı konuları, vücut suyu ve elektrolitlerle ilgili daha fazla bilgi içerir. - Kavramaya yardımcı 350’ den fazla görsel vardır. - Bölüm ana başlıkları, çalışmaya yardımcı sorular, kendini değerlendirme alıştırmaları, klinik bağlantılar, vurgulu anahtar kelimeler ve önerilen kaynaklar gibi öğrenme araçları kullanır. Wiley-Blackwell İÇİNDEKİLER Bölüm 1 Yapı ve İşlevin Temelleri Bölüm 2 Vücut Sıvısı: Özellikleri ve İşlevleri Bölüm 3 Kan ve İşlevleri Bölüm 4 Sinir Sistemi Bölüm 5 Duyu organları Bölüm 6 Endokrin Sistem Bölüm 7 Kemikler, Eklemler ve Eklem Sıvısı Bölüm 8 Kas Bölüm 9 Kardiyovasküler Sistem Bölüm 10 Solunum Sistemi Bölüm 11 Boşaltım Sistemi Bölüm 12 Sindirim ve Absorbsiyon Bölüm 13 Vücut Sıcaklığı ve Isı Regülasyonu Bölüm 14 Erkek Üremesi Bölüm 15 Dişi Üremesi Bölüm 16 Süt Verme

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: