Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
EV İÇİ ŞİDDET TRAVMASINI İYİLEŞTİRMEK - KADINLAR İÇİN BİR ÇALIŞMA KİTABI / HEALİNG THE TRAUMA OF DOMESTİC VİOLENCE: A WORKBOOK ( EV İÇİ ŞİDDET TRAVMASINI İYİLEŞTİRMEK - KADINLAR İÇİN BİR ÇALIŞMA KİTABI / HEALİNG THE TRAUMA OF DOMESTİC VİOLENCE: A WORKBOOK )
EV İÇİ ŞİDDET TRAVMASINI İYİLEŞTİRMEK - Kadınlar İçin Bir Çalışma Kitabı / Healing the Trauma of Domestic Violence: A Workbook
EV İÇİ ŞİDDET TRAVMASINI İYİLEŞTİRMEK - KADINLAR İÇİN BİR ÇALIŞMA KİTABI / HEALİNG THE TRAUMA OF DOMESTİC VİOLENCE: A WORKBOOK ( EV İÇİ ŞİDDET TRAVMASINI İYİLEŞTİRMEK - KADINLAR İÇİN BİR ÇALIŞMA KİTABI / HEALİNG THE TRAUMA OF DOMESTİC VİOLENCE: A WORKBOOK )
Barkod
: 9786257762120
Basım Yılı
: Ekim 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5x27,5
Sayfa Sayısı
: 212
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
40,00
İndirimli Fiyatı
30,00
Kazanılan Puan
90 NP
Bu ürünü 55 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Şiddet içeren bir ilişkiyi sonlandırmanıza rağmen hâlâ bunun etkileri ile başa çıkmaya çalışıyorsanız bu kitapta sunduğumuz Travmadan İyileşme Teknikleri Programı iç huzurunuzu yeniden elde etmenizi sağlayabilir. Bilişsel Travma Terapisi olarak isimlendirilen ve klinik olarak etkisi kanıtlanmış olan alıştırmalar size suçluluk, öfke, depresyon, endişe ve stres konularında yardımcı olacaktır. Zihninizde dolaşmakta olan olumsuz düşünceleri ortadan kaldırarak onların yerine olumlu ve yapıcı ifadeler koymayı öğreneceksiniz. Programın devamında yaşamınız boyunca kaçmak zorunda olduğunuzu düşündüğünüz korkularla yüzleşmeniz için şiddet anımsatıcılarına kontrollü bir şekilde maruz bırakılma konusunda rehberlik alacaksınız. Program, kendinizin en güçlü savunucusu olmanıza yönelik tekniklerle başlamakta ve aynı tekniklerle sonlanmaktadır. Programın sonunda, hak ettiğiniz güvenli ve tatmin edici hayatı inşa etmeniz için tüm güce sahip olan bilgili, kendine güvenen bir kişi olacaksınız. •Kitaptaki çalışmaları tamamlayarak: •Travmanın hayatınızdaki etkisini fark edebilirsiniz. •Öfke, stres, utanç ve suçluluktan kurtulabilirsiniz. •Şiddet içeren ilişkileri kurmanıza neden olan çekirdek inançlarınızı değiştirebilirsiniz. •Korkularınızla yüzleşip üstesinden gelebilirsiniz. •Çaresizlik duygusunu ortadan kaldırabilirsiniz. •Potansiyel şiddet uygulayıcıları tanıyabilir ve bu kişilerle gelecekte bir ilişki kurmayı engelleyebilirsiniz. Ev içi şiddetten kurtulmuş birçok kadın, fiziksel ve duygusal güvenliklerini elde ettikten çok sonra dahi Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) belirtilerini tecrübe etmektedir. Çalan bir telefon ya da kalabalık bir sokak, şiddet uygulayanla karşılaşma riskini taşımaktadır. Önem verdikleri kişiler, onlara çok uzak görünür ve önceden keyif aldıkları şeyler artık ne zevk ne de rahatlama sağlar. Uzun ve uykusuz geceler geçirirler.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: