Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ETİK İKLİM VE ÖRGÜTSEL KONTROL MEKANİZMALARININ SANAL KAYTARMA DAVRANIŞI ÜZERİNDEKİ ETKİSİNDE ÖRGÜTSEL SİNİZMİN ARACILIK ROLÜ (  )
Etik İklim ve Örgütsel Kontrol Mekanizmalarının Sanal Kaytarma Davranışı Üzerindeki Etkisinde Örgütsel Sinizmin Aracılık Rolü
ETİK İKLİM VE ÖRGÜTSEL KONTROL MEKANİZMALARININ SANAL KAYTARMA DAVRANIŞI ÜZERİNDEKİ ETKİSİNDE ÖRGÜTSEL SİNİZMİN ARACILIK ROLÜ (  )
Barkod
: 9786287002608
Basım Yılı
: Aralık 2019
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 206
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
46,00
İndirimli Fiyatı
36,80
Kazanılan Puan
110 NP
Bu ürünü 97 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Başta örgütsel verimliliğin düşmesi olmak üzere birçok olumsuz sonucun yaşanmasına neden olabilen sanal kaytarma olgusuna etki eden fazlaca değişken bulunmaktadır. Bu noktadan hareketle örgütsel etik iklim ve kontrol mekanizmalarının sanal kaytarma davranışına etkisinde örgütsel sinizmin aracılık rolünü incelemek bu çalışmanın amacını oluşturmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda tasarlanan araştırma Erzurum ilinde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bir kredi derecelendirme merkezinin 217 çalışanı üzerinde gerçekleştirilmiştir. Araştırma bulgularına göre; çalışanın örgütsel etik iklim algısının artması önemli ve önemsiz sanal kaytarmayı azaltmaktadır. Kontrol mekanizmalarının ve örgütsel sinizmin artması ise önemli ve önemsiz sanal kaytarmayı aratırmaktadır.

Algılanan etik iklim düzeyi bilişsel sinizmi olumsuz yönde ve anlamlı düzeyde etkilerken, kontrol makanizmalarının bilişsel ve duyuşsal sinizm üzerinde anlamlı bir etkisi tespit edilememiştir. Son olarak çalışanların örgütsel etik iklim algılarının sanal kaytarma davranışı üzerindeki etkisinde bilişsel sinizmin aracılık rolü üstlendiği görülmüştür.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: