Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
EŞİK CİNİ SAYI: 11İKİ AYLIK ÖYKÜ KÜLTÜRÜ DERGİSİ ( EŞİK CİNİ SAYI: 11İKİ AYLIK ÖYKÜ KÜLTÜRÜ DERGİSİ )
Eşik Cini Sayı: 11İki Aylık Öykü Kültürü Dergisi
EŞİK CİNİ SAYI: 11İKİ AYLIK ÖYKÜ KÜLTÜRÜ DERGİSİ ( EŞİK CİNİ SAYI: 11İKİ AYLIK ÖYKÜ KÜLTÜRÜ DERGİSİ )
Barkod
: 9771306328600
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 14 x 20 cm
Sayfa Sayısı
: 144 s.
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
10,00
İndirimli Fiyatı
8,00
Kazanılan Puan
24 NP
Bu kitabı 1,33 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 444 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Eşik Cini, 11. sayısında, Selim İleri'nin edebiyatta 40. yılını, yazar hakkında geniş bir dosya hazırlayarak selamlıyor! İbrahim Yıldırım, Murat Batmankaya, Hande Öğüt, Turgay Kantürk, Yasemin Yazıcı, Feryal Tilmaç ve Özge Şahin, Selim İleri'nin edebiyatımızda durduğu yerin haritasını çıkarıyor bu sayımızda. Ayrıca, Özge Şahin tarafından hazırlanan ""Selim İleri Bibliyografyası"" da bu haritanın sınırlarının ne kadar geniş olduğunu gösteriyor. Selim İleri, İbrahim Yıldırım, Jale Sancak, Müge İplikçi, Mine Söğüt, Şule Öncü, Süreyyya Evren, Necmi Zekâ, Nihat Ziyalan, Bilge Öngöre'nin öyküleri, bizi bambaşka duyarlılıklara ve dünyalara götürüyor. Öykülere ayrı bir derinlik katan desenleri ise, Hicabi Demirci, Zeynep Umar ve Tülay Biber çizdi. Necip Tosun, modern öykünün serüvenini ele aldığı yazısında, Gogol'den başlayarak Borges'e kadar öykücülüğün belli başlı dönemeçlerini, ilgilerini ve anlatımda geçirdiği evreleri bize çarpıcı bir biçimde özetliyor. Behçet Çelik ise, ""öykü ve insan"" adlı yazısında, 'öykü'deki insan ve öykü karakterleri üzerine ilginç bir denemeyle, dikkatimizi başka bir yöne çekiyor. Seyit Göktepe, öykücülüğümüzün değerli isimlerinden Necati Tosuner'le, hem son kitabı Yakamoz Avına Çıkmak'ı, hem de öykücülüğümüzün gidişatını konuştu. ""Öykü, her şeyden önce bir dert anlatma türü"" diyen Tosuner'in söylediklerini merak edenlere duyurulur. Nurduran Duman, Afrikalı yazar Monica Arac de Nyeko'yla ilginç bir söyleşi yapıp, bir de uzun bir öyküsünden kısa bir parça çevirdi bizler için. Afrika bozkırlarından gelen bir ses. . .

Bülent Usta, ""okuma gözlüğü"" köşesinde, her sayımızda olduğu gibi, öykü kitapları arasında gezinmeye ve deneme tadında değerlendirmeler yazmaya devam ediyor. Ilgın Yıldız, ""eşik haber"" köşesinde, bizi dünyada ve Türkiye'de öyküyle ilgili öne çıkan gelişmelerden haberdar ediyor. Eşik Cini, 11. sayısıyla kitapçılarda. İçindekiler Gökyüzü Yıldızlarla Dolu Selim İleri Bir Cumartesi Yalnızı İçin12 Köşeli Çerçeve Metin İbrahim Yıldırım Bir Selim İleri Sözlüğü Denemesi Murat Batmankaya Selim İleri'nin Eserlerinde Üst Kurmaca Ve Cinsel Transfer Hande Öğüt Selim İleri Okumak İçin Kırk Neden -Gecikmiş Bir 40. Yıl Kutlaması- Turgay Kantürk ""Cesur Olan İnsan, Yalnızlığına İnanır. "" Yasemin Yazıcı Meyvenin Hüznü Feryal Tilmaç Yalın Bir Yalnızlık. . . Özge Şahin Selim İleri Bibliyografyası Özge Şahin Küçük İfrit'in Gelişi İbrahim Yıldırım Zehirli Masal Jale Sancak Çay Tepsisi Müge İplikçi Kendi Hayatlarımızı Yaşamak Varken. . .

Mine Söğüt Modern Öykünün Serüveni Necip Tosun Öykü Ve İnsan Behçet Çelik (Binbir Gece Masalları) Gün, Su Ve Kadın Nuray Çiftçi ""Öykü Her Şeyden Önce Bir Dert Anlatma Türüdür. "" (Necati Tosuner) Seyit Göktepe İki Soğuk Vida Şule Öncü 100 Natsidrük'de Bahar Süreyyya Evren Bugünün Tarihi Necmi Zekâ Tatil Nihat Ziyalan Cânn Erinî Bilge Öngöre ""Öykülerimde Evrensel İnsanlık Durumlarını Keşfetmek İstiyorum"" (M. A. De Nyeko) Nurduran Duman Okuma Gözlüğü Bülent Usta Eşik Haber Ilgın Yıldız Bir Sabah Yazısı Nalan Barbarosoğlu-Tülay Biber
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: