Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ERKEN ORTA ÇAĞDA YÜKSEKÖĞRETİMİN TEMELLERİ: KAROLENJ HANEDANLIĞI & İSLAM MEDENİYETLERİ ( ERKEN ORTA ÇAĞDA YÜKSEKÖĞRETİMİN TEMELLERİ: KAROLENJ HANEDANLIĞI & İSLAM MEDENİYETLERİ )
Erken Orta Çağda Yükseköğretimin Temelleri: Karolenj Hanedanlığı & İslam Medeniyetleri
ERKEN ORTA ÇAĞDA YÜKSEKÖĞRETİMİN TEMELLERİ: KAROLENJ HANEDANLIĞI & İSLAM MEDENİYETLERİ ( ERKEN ORTA ÇAĞDA YÜKSEKÖĞRETİMİN TEMELLERİ: KAROLENJ HANEDANLIĞI & İSLAM MEDENİYETLERİ )
Barkod
: 9786257589345
Basım Yılı
: Mayıs 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5x24
Sayfa Sayısı
: 198
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
25,00
İndirimli Fiyatı
18,75
Kazanılan Puan
56 NP
Bu ürünü 38 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Medeniyetlerin yüzyıllar boyunca sergiledikleri edebî, ilmî entelektüel yaklaşımlarla eğitsel uygulamalara yönelik birikimler, günümüz eğitim anlayışını ve eğitim kurumlarını şekillendiren temel unsurlar olmuştur. Bu unsurların Batı ve Doğu medeniyetlerinde gerek eş zamanlı gerekse birbirinden etkilenerek gelişimleri, günümüz temel ve yükseköğretim kurumlarının zaman içinde detaylı teşekküller hâlinde ortaya çıkmasını sağlamıştır. Özellikle üniversitelerin yükselişinden önce yükseköğretime temel teşkil edecek oluşumların kökenini aramak için Orta Çağ’ın başlangıcına kadar gidildiğinde, Batı’da Avrupa’nın mimarı olarak görülen Şarlman, bilim ve entelekte olan ilgisi ve reformları ile karşımıza çıkacaktır. Doğu’da ise Emevi ve Abbasi medeniyetleri başta olmak üzere Müslüman medeniyetler ve ilmî faaliyetleri incelendiğinde Şarlman’ın çağdaşı Harun Reşid ve oğlu Halife Me’mûn akla ilk gelen isimler olacaktır.
Bu kitapta, özellikle bu iki coğrafyanın; günümüz yüksek eğitim ve öğretimine temel teşkil eden faaliyetleri ve oluşturdukları kurumlar açısından temel nitelikleri ele alınmış, birbirlerine göre durumlarına ilişkin karşılaştırmalı bir tablo çizilmeye çalışılmıştır. Aynı zamanda kitapta, manastırlar ve medreseler, Şarlman’ın okulları ve Beytü’l-hikme gibi kütüphane ve tercüme merkezi özelliği sergileyen kurum ve kuruluşların akademik yapı ve işleyişlerine ilişkin bilgilere de yer verilmiştir.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: