Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ERKEN ÇOCUKLUKTA YÜRÜTÜCÜ İŞLEVLER - KURAMSAL TEMELLER VE ÖRNEK ETKİNLİKLER ( ERKEN ÇOCUKLUKTA YÜRÜTÜCÜ İŞLEVLER - KURAMSAL TEMELLER VE ÖRNEK ETKİNLİKLER )
ERKEN ÇOCUKLUKTA YÜRÜTÜCÜ İŞLEVLER - Kuramsal Temeller ve Örnek Etkinlikler
ERKEN ÇOCUKLUKTA YÜRÜTÜCÜ İŞLEVLER - KURAMSAL TEMELLER VE ÖRNEK ETKİNLİKLER ( ERKEN ÇOCUKLUKTA YÜRÜTÜCÜ İŞLEVLER - KURAMSAL TEMELLER VE ÖRNEK ETKİNLİKLER )
Barkod
: 9786254396472
Basım Yılı
: Ağustos 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5x24
Sayfa Sayısı
: 176
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
24,00
İndirimli Fiyatı
19,44
Kazanılan Puan
58 NP
Bu ürünü 21 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yürütücü işlevler, çocukların günlük yaşamları içerisinde karşılaştıkları problemleri çözmeleri için plan yapmasına, düşüncelerini ve eylemlerini ortamın gerektirdiklerine göre düzenlemesine, dikkatlerini odaklamalarına ve gerektiğinde bakış açılarını değiştirmelerine olanak tanıyan bilişsel süreçlerdir. Bu işlevler vasıtasıyla çocuklar aynı anda birden çok görevi başarıyla gerçekleştirebilirler. Dolayısıyla çocukların sadece okulda değil hayatta da başarılı olmaları için yürütücü işlevlere ihtiyaçları vardır. Bu kitapta, yürütücü işlevlerin kavramsallaştırılmasına yer verilmiş ve erken çocuklukta gelişimi ve değerlendirilmesi ve yürütücü işlevleri geliştiren yaklaşımlar ilgili araştırmalar doğrultusunda tartışılmıştır. Bunun yanı sıra etkililiği kanıtlanmış “Okul Öncesi Yürütücü İşlevler Programı”na ve ebeveynlerin ve öğretmenlerin uygulayabileceği örnek etkinliklere yer verilerek kitabın uygulamalara da yol göstermesi amaçlanmıştır. Kitapta ortaya konulan etkinlikler hazırlanırken çocukların oyun ortamında çok fazla materyal gerektirmeden uygulanabilmesi göz önünde bulundurulmuştur. Kitabın öğretmen adaylarına, araştırmacılara, öğretmenlere, ebeveynlere ve elbette dolaylı olarak da olsa çocuklara faydalı olması dileğiyle…

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: