Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE ETKİLİ UYGULAMALAR ( ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE ETKİLİ UYGULAMALAR / EFFECTİVE PRACTİCES İN EARLY CHİLDHOOD EDUCATİON )
ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE ETKİLİ UYGULAMALAR
ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE ETKİLİ UYGULAMALAR ( ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİNDE ETKİLİ UYGULAMALAR / EFFECTİVE PRACTİCES İN EARLY CHİLDHOOD EDUCATİON )
Barkod
: 9786053202011
Basım Yılı
: Eylül 2015
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 215 x 275 mm
Sayfa Sayısı
: 585
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
108,00
İndirimli Fiyatı
87,48
Kazanılan Puan
262 NP
Kategoriler
Bu ürünü 5932 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar kitabı yayınlandığı andan itibaren büyük yankı uyandırmıştır. Türkçeye çevirisini gerçekleştirdiğimiz bu kitap sayesinde özellikle kariyerlerinin başında olan öğretmenler, yeni bilgileriyle okul öncesi eğitiminin evrensel değerlerini anlayabilecekler ve okul öncesi öğretmeni olmanın zevkine varabileceklerdir. Bu kitabının yazarı okul öncesi eğitimi uzmanı Dr. Sue Bredekamp, çocukların, potansiyellerine ulaşabilmeleri için nitelikli ve eğitimli öğretmenlere ihtiyaçları olduğunu belirtmektedir. Okul öncesi öğretmenlerinin hazırlık ve uygulamada başucu rehberi olarak kullandığı bu kitap, Türkçeye çevrilmesiyle ülkemizdeki okul öncesi öğretmenlerinin de başucu kaynağı olmaya adaydır. Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar kitabı 0-8 yaş grubu çocuklar için hazırlanacak erken çocukluk eğitim programlarına temel teşkil edecektir. Ayrıca Gelişimsel Olarak Uygun Uygulamalar yaklaşımını temel alan geniş bir yelpaze de sunacaktır. Bu kitap, 4 kısımdan ve 16 bölümden meydana gelmektedir. •I. Kısım’da, Okul Öncesi Eğitimin Temelleri; •II. Kısım’da, Gelişimsel Olarak Uygun Uygulamaların Boyutları; •III. Kısım’da, Öğretmenin Karmaşık Rolü ve •IV. Kısım’da ise, Amaçlı Öğretim ve Etkili Müfredat konuları ele alınmıştır. Kitabın çevirisini gerçekleştiren ekip Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde farklı üniversitelerde görev yapmakta olan okul öncesi eğitimi alan uzmanlarından oluşmaktadır. Çeviri ekibi oluşturulurken okul öncesi eğitimi alanına hakim ve İngilizce çeviri becerisi ileri düzeyde olan akademisyenlerle çalışma tercih edilmiştir. Böylece okuyucunun konuları daha rahat kavrayabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla birebir çeviri yerine anlamsal çeviri yapılarak okuyucunun beğenisine sunulmuştur. Erken Çocukluk Eğitiminde Etkili Uygulamalar kitabı okul öncesi eğitimi alanında önemli bir açığı kapatacak olması nedeniyle kısa bir sürede eğitimcilerin rehber kitabı hâline geleceğini düşünmekteyiz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: