Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ERDEMLİ OKUL (  )
ERDEMLİ OKUL (  )
Barkod
: 9786055999476
Basım Yılı
: Ocak 2010
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 21 (cm)
Sayfa Sayısı
: 183
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,00
İndirimli Fiyatı
16,20
Kazanılan Puan
49 NP
Bu kitabı 2,70 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 278 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yazarın en ilginç tezi bana göre yönetimin; bilim, sanat ve ahlak olduğu vurgusudur. Bu vurgu, yönetimi üç boyutlu hale getirmektedir. Eklenen üçüncü boyut olan ahlak yazar göre okullardaki mutluluğun ana kaynağıdır. Bu anlamda yazarın, öncelikle eleştirdiği okul yöneticilerinin bu kitapta uyarı levhaları görebileceklerini söyleyebilirim. Sonuçta yöneticilerin klitapta kendilerini bulacakları yer, yöneticilik anlayışlarını ve uygulamalarını sorgulamalarında ve yenilemelerinde işe yarayabilir. -İbrahim Taşel- Yönetimde öncelik ve sonralığın erdeme verilmesi üzerine vurgu yapan bu kitap; sistemler üzerinde tartışırken kendini, kendi duygularını ve sorumluluğunu unutma riski taşıyan okul yöneticilerine “bir insan önce ve ancak kendini değiştirebilir ve ancak kendini değiştirenler sistemlerin değişmesinde katkıda bulunabilir“ şeklindeki geçerli paradigmayı hatırlatması açısından önemli. Erdem arayışında olanlara tavsiye ederim. -Doç. Dr. Fatih Töremen- Yıllardır yaptığım bir genelleme bazı arkadaşlarımı kızdırır. Genelleme şu: “Öğretmenin kötüsü müfettiş, tembeli idareci olur. “ Bu bir genelleme fakat her iki gruptan da karşılaştığım onlarca kişi o anda bir öğretmen olduklarını unutarak adeta başınıza ilah kesilip sizi ezmek için elinden geleni yapmaktadırlar. İşte elinizdeki bu kitapta hocam Mehmet Çete, okulun sadece yönetmeliklere değil, insani değerlerle de yönetileceğini mesleğin içinden birisi olarak bize sunmaktadır. -Hayri Ataş- Yazarın okullarımızdaki yönetici-öğretmen sorunlarının kaynağına indiği, altına rahatlıkla imzamı atabileceğim isabetli tespitler yaptığını, bu tespitlerin nedenlerinin bilimsel bir şekilde irdelediğini, örneklendirdiğini gördüm. Böyle bir kitap yönetici ve öğretmen olan herkes tarafından okunmalıdır. Zira yirmi beş yıllık meslek hayatımda idareciliği ve öğretmenliği gereğince yapmaya çalışmış bir öğretmen olarak yazarın tespitlerini ve önerilerini cesur ve yararlı buldum. -Bilal Mavi- Eğitim yönetiminde yeni bir boyut. . .

Yazarın ilk eseri gibi bunu da heyecanla okudum. Özellikle kitaptaki örnek olayların, okullarımızda yaşanmış, yaşanmakta ve yaşanacak olması kitabı ilginç kılan temel özelliği. . .

Yine, yönetiminde hem ahlak hem katılım olduğu tezi, kitabın tezi, kitabın felsefi boyutuna işaret ediyor. Eserin adandığı ideal, adalete, erdeme ve tüm kurumlarımıza yaygınlaşmış, bir demokrasi özlemimizi ifade eden arkadaşım Mehmet Çete, tam da kendine yakışan bir tavır ortaya koymuş. -Hüseyin Yılmaz-

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: