Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
ENERJİ ŞOKLARININ MAKROEKONOMİK ETKİLERİ: TÜRKİYE İÇİN BİR GENEL DENGE MODELİ UYGULAMASI ( ENERJİ ŞOKLARININ MAKROEKONOMİK ETKİLERİ: TÜRKİYE İÇİN BİR GENEL DENGE MODELİ UYGULAMASI )
ENERJİ ŞOKLARININ MAKROEKONOMİK ETKİLERİ: Türkiye İçin Bir Genel Denge Modeli Uygulaması
ENERJİ ŞOKLARININ MAKROEKONOMİK ETKİLERİ: TÜRKİYE İÇİN BİR GENEL DENGE MODELİ UYGULAMASI ( ENERJİ ŞOKLARININ MAKROEKONOMİK ETKİLERİ: TÜRKİYE İÇİN BİR GENEL DENGE MODELİ UYGULAMASI )
Barkod
: 9786257492249
Basım Yılı
: Aralık 2021
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16x23,5
Sayfa Sayısı
: 156
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
38,00
İndirimli Fiyatı
30,78
Kazanılan Puan
92 NP
Bu ürünü 14 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Türkiye ekonomisi enerjide büyük ölçüde dışa bağımlı bir ülke olmasının yanında cari açığının en önemli kalemini enerji açığı oluşturmaktadır. Dolayısıyla, ulusal üretimin en temel girdilerinden olan enerji girdisinin fiyatlarındaki şokların ve enerji ile ilişkili diğer şokların makroekonomik değişkenler üzerindeki etkilerinin incelenmesi önem arz etmektedir.
Bu kitap, enerji şoklarının makroekonomik etkilerini analiz etme amacı taşıyan bir genel denge modeli ortaya koymaktadır. Geliştirilen bu genel denge modeli yoluyla enerji şoklarının ve enerji ile ilişkili şokların üretim, tüketim, istihdam, reel ücretler, enflasyon, faiz, döviz kuru ve hanehalkı ve firmaların enerji talebi gibi makroekonomik değişkenler üzerindeki etkileri incelenmektedir. Bundan dolayı, konuyla ilgilenen iktisatçılar ve politika yapıcılar açısından aydınlatıcı olacağı düşünülmektedir.
Kitabın teknik yönünün ağır basmasına karşın, kitabın ekler kısmında ilgili denklemlerin nasıl türetildiği detaylı bir biçimde anlatılmıştır. Bu şekilde kitabın öğrenci dostu ve daha ileri düzey çalışmalar için yol gösterici olması amaçlanmaktadır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: