Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ENDOKRİN ORGAN PATOLOJİSİ (  )
Endokrin Organ Patolojisi
ENDOKRİN ORGAN PATOLOJİSİ (  )
Barkod
: 9786056513916
Basım Yılı
: Eylül 2016
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20 x 26 (cm)
Sayfa Sayısı
: 500
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 2-5 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
347,22
İndirimli Fiyatı
284,72
Kazanılan Puan
854 NP
Bu kitabı 47,45 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 264 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Endokrin sistem, etkin maddeler salgılayan ve vücudumuzun küçük organ ve yapılarını oluşturan özelleşmiş hücre dizinleridir. İşlevsel açıdan bakıldığında insanlar için yaşamsal özelliklere sahiptirler. Çünkü bu hücre dizinleri, salgıladıkları hormonlar ve etkin maddeler aracılığıyla sadece yaşam için değil, günlük yaşantımızın ahenk içinde devamı için de gereklidir. Belki de fizyolojik etkinliğimizi, ruhsal dünyamızla bütünleştiren köprü olarak da yaşam döngümüzü güncelleştiren ve yenileyen hatta yaşamımızdaki özgünlükleri ve detayları belirlemede etkin bir sistemdir. Bu sistemin hastalıkları, bizi bu derece tanımlayan hormon ve etkin maddelerin azalmasına ve artmasına yol açarak bizim dengemizi sarsan öznel değişikliklerin habercisi olurlar. Bu çalışkan, üretken ve sistematik programlı hücrelerin ve onların oluşturdukları yapıların tanınması, hastalıklarının ve oluşturduğu tümörlerin bilinmesi, patoloji biliminin de özel alanını oluşturmaktadır. Her geçen gün daha sık karşılaştığımız endokrin organ cerrahisi ve tanı biyopsilerinin değerlendirilmesinde kaynak oluşturacak ve bu alanda deneyimlerin paylaşıldığı endokrin sistem patoloji kitaplarına gereksinim artmaktadır.

Bu kitapta, bu alanla uğraşan veya ilgi duyan patologların tanı verme de zorluk hissettikleri anda, kısmen destek alacakları deneyim temelli bir içerik sunmaya çalıştık.

Bu içeriğin oluşturulmasında ve editörlükte birlikte çalıştığım Prof. Dr. Serpil Dizbay Sak yanı sıra yoğun işleri arasında bizi kırmayarak deneyimlerini paylaşan bölüm yazarlarına teşekkürü borç bilirim.

Saygılarımla. .

- Prof. Dr. Cenk Sökmensüer

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: