Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ENDODONTİ TEMEL İLKELER VE UYGULAMALAR (  )
Endodonti Temel İlkeler ve Uygulamalar
ENDODONTİ TEMEL İLKELER VE UYGULAMALAR (  )
Barkod
: 9789754208290
Basım Yılı
: 2011
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5 x 27.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 474
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%0 İNDİRİM
Liste Fiyatı
175,00
İndirimli Fiyatı
175,00
Kazanılan Puan
525 NP
Bu kitabı 29,17 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 460 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Endodonti, Dünya dişhekimliği içinde önemi günden güne artan çok popüler bir branş durumuna geldi. Ülkemizdede Endodonti'ye büyük bir ilgi var. Meslektaşlarımızın bilimsel faaliyetlere olan katılımı, konferans ve kurs talepleri oldukça yoğun. Öte yandan bilgi çağının baş döndürücü hızında, hastalarında diş sağlığı konusunda çok daha bilinçli olduklarını görmekteyiz. Artık insanlar "diş kaybetmek"ten hoşlanmıyor. Ağızlarındaki dişlerin ne olursa olsun muhafaza edilebilmesini istiyorlar. Ve bu karşılıklı talep doğal olarak gittikçe artarak Türkiye'de Endodonti için büyük bir potansiyel oluşturmaktadır.

Bu alanda uğraş veren çok değerli öğretim üye ve yardımcılarının katkıları da şüphesiz ki yadsınamaz. Ancak yine de öğrencilere, doktora öğrencilerine ve tüm diş hekimlerine Endodonti ile ilgili kapsamlı bir kaynağı "Kitap" olarak sunabilmek gerekliydi diye düşünüyorum.

Dr. Torabinejad'm bu eseri; içindeki her bölümü, konusunda uzman olan Endodonti'nin değerli birçok bilim adamı tarafından yazılmış, son yenilikleri ve klinik uygulamaları kriterler içinde sunan çok değerli bir yapıt. Aynı zamanda A. B. D. 'de diş hekimliği eğitimi veren fakültelerde ders kitabı olarak da önerilmektedir. En önemlisi, klinik uygulamaların nasıl olması gerektiği yanıtlarını Endodonti'nin tüm değerli bilim adamlarının süzgecinden geçirerek sıralayarak meslektaşlarımın akıllarının karıştığı her konuya açıklık getirmektedir.

Kitap yazmak öteden beri istediğim ve planladığım bir işti. Ancak bu kitabı görünce onu Ülkemin öğrencilerine ve meslek-taşlarıma kazandırmayı daha çok önemsedim. Bu kadar değerli kişilerin içinde yer aldığı bir eseri oluşturabilmek kolay değildi. . .

Her ne kadar bir çok bilgiye ulaşabilmek bazıları için çok kolay olsa da, herkes çok akıcı yabancı dil bilmeyebilir. Ülkemin eğitim sistemi içinde herkes aynı düzeyde yabancı dil öğrenemeyebilir.

Meslektaşlarımın endodonti alanında dil konusunda eşitsizlik yaşamalarını içime sindirememişimdir. Ya da bir kişinin yabancı dili İngilizce olmayabilir. Ama her şeyden önce bu ülkenin meslektaşlarının elinde herkesin ana dilinde bir ders kitabı, yada bir başucu kitabı olması çok önemliydi. Bu kitabı çevirmeyi çok istedim. Bir yıldan fazla mesaimi bu oldukça zor ve titiz çalışma için harcadım. Şimdi bunu başarmış olmaktan çok büyük bir kıvanç duyuyorum. Çok mutlu ve huzurluyum.

Çeviride benimle birlikte çalışıp, gecesini gündüzüne katıp en büyük desteği, ve emeği veren sevgili asistanım "Hande Gürbüz"e şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca yardımları için asistanlarım; Erdal Pehlivanoğlu'na, Ece Özcan'a, Müge Gönder'e,

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: