Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
EMİNİM ŞAKA YAPIYORSUNUZ BAY FEYMAN ( EMİNİM ŞAKA YAPIYORSUNUZ BAY FEYMAN )
Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feyman
EMİNİM ŞAKA YAPIYORSUNUZ BAY FEYMAN ( EMİNİM ŞAKA YAPIYORSUNUZ BAY FEYMAN )
Barkod
: 9789755030786
Basım Yılı
: 2000
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
:
Sayfa Sayısı
: 362
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%5 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
19,00
Kazanılan Puan
57 NP
Bu kitabı 3,17 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 282 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Fizikte Nobel ödülü kazanmış olan Richard Feynman (1918-1988), aykırı serüvenleri ile tanınmıştır. Burada kendisi, taklit edilemeyen sesi ile, Einstein ve Bohr ile atom fiziğindeki fikir alışverişini; Yunanlı Nick ile kumar konusundaki konuşmalarını; çok iyi saklandığı sanılan nükleer sırların bulunduğu kasaları açışını; bongo davulu ile bir baleye eşlik edişini; çıplak bir bayan boğa güreşçisi resmi yapışını ve başka bir çok hayrete düşürücü olayı anlatıyor. Kısacası burada tüm farklı parlaklığı ile Feynman’ın hayatını, -üstün bir zeka, sınırsız bir merak ve pervasızlığın patlayıcı bir karışımı- bulacaksınız.

1940'lı yılların sonlarında yüklü parçacıkların etkileşimini tanımlayan rolativistik kuantum kuramına, kuantum elektrodinamiğine önemli katkılar yapmıştır. 1965 yılında Amerikan Julian Schwinger ve Japon Sintiro Tomonaga ile beraber Nobel Ödülü kazanmıştır. SIVl helyumun mutlak sıfıra yakın sıcaklıklardaki davranışlarını açıklamış ve temel parçacıklar kuramında yeni gelişmelere imza atmıştır. 1963 te yayınlanan üç ciltlik ''Fizikte Feynman Dersleri" isimli eseri o günden beri öğrenciler kadar, öğretmenler ve araştırmacı fizikçilerin de ilgisini çekmektedir.

Zamanımızın en ünlü bilim kitaplarından biri. ''Enerji, anektod ve hayat dolu, olay yaratan ve Birleşik Devletlerde en çok satılan bu kitap, sizde de fizikçi olma arzusu yaratabilir. "
-Science Digest

''Mark Twain geleneğinde bir hikayeci. Feynman, kahkaha ile gülerken, aynı zamanda başınızı ellerinizin arasına alabileceğinizi ispat ediyor. ''
-New York Times Book Review

''Böyle kitaplar insanı baştan çıkarıp, hayatınızı yeniden okumaya adamanızı sağlar. Bu kitap bir turnusol kağıdıdır, kahkaha atmadan onu okuyabilen kişi aklını kaçırmış olmalı. "
-Los Angeles Times Book Review

''Eğer fizikte veya fizikçilerde eğlenecek bir yön olmadığını düşünen kişilerden birisi iseniz Bay Feynman ile tanı , Şimdiye kadar bir tutam atom ile illüzyon yapabilen en komik kişilerden birisi. "
-Associated Press

"Dopdolu bir bilim adamının portresini çizebilecek tek bir kitap varsa, elinizdeki bu kitaptır. "
-Detroit Free Press
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: