Sitemiz hakkında görüşlerinizi bildirmek ister misiniz?
Sitemizi değerlendiriniz
Görüş ve Önerileriniz
kapat
Sitemizi Değerlendirmek
için tıklayın
Sepetinizdeki tüm ürünler silinecek. Onaylıyor musunuz?
Toplam Tutar0,00₺
Sepete Git

Elsevier�in Gözden Geçirilmiş Entegre Farmakolojisi

Nobel Tıp Kitabevi
0 Yorum

Barkod
9786053351191
ISBN
978-605-335-119-1
Sayfa Sayısı
244 Sayfa
Ürün Ebatı
19.5 x 27.5 (cm)
Dil
Türkçe,
Cilt Durumu
Ciltsiz
Baskı Sayısı
1
Basım Yılı
4.2015
Kitap Boyutu
Normal Boy
Yazarlar

Favorilere Ekle
Paylaş

165,00
Kazanılan Puan: 495 NP Yaklaşık 1-3 iş gününde temin 41,25₺'den başlayan taksit avantajı KARGO BEDAVA
Sepet tutarı 150₺ ve üzeri olan siparişlerinizde kargo ücretsiz
Kargo ödeyen kitaplardan birini sepetine ekle tüm siparişin ücretsiz kargo olsun.
Kargo ödeyen kitaplar için tıklayın.
Kitap Hakkında
Ödeme Seçenekleri
Yorumlar

Her şey entegrasyon ile ilişkilidir. Aslında, farmakoloji çalışmak için, entegrasyon hayati önem taşır. Pratisyenler söz konusu herhangi bir ilacın hastalar tarafından doğru ve güvenilir kullanıldığından emin olmak için, onların etki mekanizmasını, yan etkilerini ve kontraendikasyonlarmı göz önünde tutmak zorundadır. İlaç tarafından etkilenen hedeflerin biyokimyası, fizyolojisi ve anatomisini iyi anlamak bu tür yaklaşımların en çarpıcı yanıdır.

Nitekim, Elsevier serilerinin gözden geçirilmiş entegre metinlerindeki temel fikir, her temel bilim disiplinini tüm diğer temel bilimleri de kapsayacak şekilde ele almaktır. Klinik tıp bölümünün disiplinler arasında yatay entegrasyona ihtiyacı vardır. Bu önemli öğrenme paradigmasını kolaylaştırmak için, gerekli bir farmakolojik esası vurgulayan ve diğer temel ve klinik bilim dallarından alınan bilgi ile dramatik bir şekilde güçlendirilen entegrasyon kutuları yaratılmıştır. Öğrenmenin bu modeli, derinlemesine anlamayı ve hafızada daha iyi kalmayı kolaylaştırır.

Her şey ekip oluşturmakla da ilişkilidir. Sık olarak, farmakolojinin sadece araştırma-tabanlı temel bir bilim olduğu düşünülür. Burada daha farklı ve daha dinamik bir yol izlenmiştir. Elsevier' in Entegre Farmakolojisi yazarlarına temel bilim araştırıcıları ve öğreticileri yanında eczacı ve klinisyen de dahil edilmiştir. Bizim düşüncemize göre, entegrasyonun sadece �olojiler� arasında değil, ayrıca ilaçları yazan, veren ve yaratan pratisyenler arasında da oluşması gerekir.

Bu şekilde temel bilimler araştırıcısı tek sesli olarak ilaçların etki mekanizmalarını daha etkili bir şekilde tarif edebilir, klinisyen yan etkileri aydınlatabilir ve eczacı diğer ilaçlarla potansiyel ilaç etkileşmelerini yada tamamlayıcı alternatif tıbbı tartışabilir. PhD'ler, MD'ler ve PharmD'ler arasındaki bu koordine etkileşmeler şimdilerde Penn Devleti Tıp Kolejinin klinikle uyumlu ve organ tabanlı farmakoloji müfredatının özünü oluşturur.

Herşey birbiri ile bağlantılı bilgi ile ilişkilidir. Burada her konu dört yazardan her birinin katılımını yansıtır; yani temel, dinik ve eczacılık bilimlerinin entegrasyonunu yansıtır. Her onuya, önemli kavramları ve entegrasyon kutularını destekleyen olguya dayalı öğrenme sorularından oluşan 5 hatırlatma iatesi eklenmiştir. Herşey yeni ve gelişmişlik ile ilgilidir. îlk baskının yayınlanmasından beri 100'den fazla yeni ilaç piyasaya çıkmıştır. Daha da önemlisi, son birkaç yıl boyunca farmakolojik ajanlarda bir devrim görülmüştür. �Biyolojikler� ya da genetik olarak tasarımlanan ilaçların geliştirilmesi ile bireysel ve hedeflenen tedavi umuduna daha fazla yaklaşılmıştır. Elsevier'in Gözden Geçirilmiş Entegre Farmakolojisi bu yeni farmakolojik seçeneklere önem vermektedir.

Herşey renkle de ilişkilidir. Anahtar kavramların güçlendirilmesini kolaylaştırmak için, bütün entegre kutular ve şekillerde git (yeşil) dur (kırmızı) stratejisi kullanılmıştır. Yani bir ilaç, bir reseptör ya da enzimi kapatıyorsa oval kırmızı (gerçekte pembe) yapılır; eğer bir ilaç reseptör ya da bir enzimi aktive ediyorsa oval yeşil yapılır. Ek olarak, bir ilacın sinyalleme kaskadım inhibe ettiği yeri özel olarak göstermesi için, büyük bir kırmızı x kullanılmıştır.

Nihayet, her şey öğrenciler içindir. Elsevier' in Gözden Geçirilmiş Entegre Farmakolojisi öğrencilere özel ilaç sınıfları hakkında sonuçlar çıkarabilecekleri zengin bir duvar halısı sunmaktadır. Her sınıftaki temel ilaçlar hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir. Daha da önemlisi, bu kitap öğrencilere şimdilerde farmasötik ilaç değerlendirmesinin �ardışık düzeni içinde dolaşan yada akademik veya endüstri bilim adamları tarafından ilk kez tasarlanan yada keşfedilen çok sayıda yeni ilaçla uğraşmak için, gerekli araçları da sağlamaktadır.

Bu, öğrenciye için sadece her ilacın yan etkilerini ezberlemekten öte bir şey olacaktır. Aslında bu, yeni ilaçların pazara çıkarken yararlılığı ve etkililiğini değerlendirmek ve belirlemek için farmakolojik prensiplere müracaat etmekten başka bir şey değildir. Gerçekten de 21. yüzyılın sağlık hizmetleri çalışanları için en temel husus, yaşam boyu öğrenici olmaktır. Umut ediyoruz ki, böyle bir eğitim gezisi için farmakolojik bir temel sağlamışızdır.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 50₺ ve üzerinde olmalıdır.
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin165,00 ₺165,00 ₺
2 Taksit82,50 ₺165,00 ₺
3 Taksit55,00 ₺165,00 ₺
4 Taksit41,25 ₺165,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin165,00 ₺165,00 ₺
2 Taksit82,50 ₺165,00 ₺
3 Taksit55,00 ₺165,00 ₺
4 Taksit41,25 ₺165,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin165,00 ₺165,00 ₺
2 Taksit82,50 ₺165,00 ₺
3 Taksit55,00 ₺165,00 ₺
4 Taksit41,25 ₺165,00 ₺
Taksit Sayısı Aylık Tutar(₺) Toplam Tutar(₺)
Peşin165,00 ₺165,00 ₺
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.
Nobel Akademik Yayıncılık Eğitim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. Kültür Mah. Mithatpaşa Cad. No : 74 B- 01/02 Kızılay / Çankaya / Ankara
  2022 Copyright ©nobelkitap.com
  Tüm hakları saklıdır | Kredi kartı bilgileriniz 256Bit SSL sertifikası ile güvende.
 • Troy
 • Card Finans
 • Word Card
 • Bonus Card
 • Maximum Kart
 • PTT
 • Havale
 • Master Card
 • Visa Card
Mesajınızı Bırakın

Mesajınız iletildi

En kısa sürede size dönüş yapılacaktır