Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
ELEKTRONİK PROJELER ( ELEKTRONİK PROJELER )
ELEKTRONİK PROJELER ( ELEKTRONİK PROJELER )
Barkod
: 9789944550080
Basım Yılı
: 2006
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19.5x23.5
Sayfa Sayısı
: 322
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
14,00
İndirimli Fiyatı
12,88
Kazanılan Puan
37 NP
Bu kitabı 2,15 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 266 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Kendi elektronik projelerinizi kuracağınız konular üzerine yabancı yayımlar kadar Hindistan basımı kitaplar da bol miktarda mevcut. Çeşitli elektronik magazinlerinde, dergilerinde bile her yayımda bir iki tane proje yapımı vardır. Konu ile alakalı kitapların büyük bir bölümü kolaylıkla elde edilemeyen elektronik bileşenlerinin kullanımı için önerilen projeleri yayımlar. Genellikle, bu kitaplar denklemlerde kullanılabilen, elde edilemeyen tip numaraları bilgilerini yayımlamazlar. Projeler tam olarak gösterilmez, devre açıklaması olabildiğince kısa ve birini denemeden önce iki kez düşünülmek zorunda kalınan bu tür kitaplar yada dergilerin birinden seçilen bir proje yapımında bu ciddi ilgi gerektiren sonuç ile PCB tasarımları net değil.
Bununla beraber, mevcut kitap, içeriği, sunum şekli ve projelerin seçimindeki farklılıkla bir yada daha fazla listeye eklenmiştir. İlk üç bölüm, tanıtım şeklinde önemli pratik ihtiyaç malzemelerinin gösterimi ile başlar. İlk bölüm, çeşitli elektronik parçalarının işlevsel görüntüsünde ve dirençler, kapasitörler, bobinler, transformatörler, diyotlar, transistörler, LED, SCR, FET, opamplar, IC sayaçları 3-çıkışlı regulatörleri kapsayan aletler üzerine odaklanmıştır. Dijital IC lerde genel uygulama bilgileri de verilmiştir. Geniş kapsamlı renk kodu çizelgeleri, parça testleri ve bulunan ana hatların hatası ve seçilen tablodaki parçalar bu dölümün diğer önemli kısımlarıdır. Çalışılan materyal kısımlarındaki ikinci bölümde kendi PBC lerinizi yapmanız için ana hatlar taslak olarak hazırlanmıştır. PCB tasarım çizimi ve tasarım parçaları deneylerle gösterilmiştir. Var olan yayına yeni eklenen üçüncü bölüm, seçilen kılavuzun yerine digital entegre devreleri kadar iyi lineer ve önemli işlem ayrıntılarını içerir.
Proje bölümü, elli tane projeyi kapsar. Daha önceki yayında bulunan kırk adet projeye ek olarak on yeni proje daha eklenmiştir. Her bir proje detaylandırılmış devre açıklamaları, parça listesi, PCB ve tasarım elemanlarının yanında her yerde ihtiyaç duyulan parça tanımı gibi pratik veri, alternatif çeşit numaraları vs. İle desteklenmiştir. Kitapta bulunan elli proje konuların geniş bir kısmını kapsar. Plus-2 deki birçok öğrenci tarafından beğenilecek eğitimsel bir değer ve diploma seviyesindekilerin müfredatlarının bir kısmı gibi kurabilecekleri bir tanesini arayabilecekleri projeler vardır. Deney ve Opamp Tester, Dijital IC Tester vs. Gibi değişken proje ölçümü hobicilerin ve elektronik heveslilerinin kesinlikle ilgisini çekecektir. Daha sonra, müzik ve eğlence projeleri ve Mutfak Sayacı, TV için otomatik Aç/Kapa Düğmesi, Laser tabanlı hırsız alarmı ve daha birçokları gibi projeler var.
Kitabın yeni basımı, önceki basımının genişletilmiş ve düzeltilmiş versiyonu olup, kitaptaki birinci kısmındaki teknik konuları bakımından ikinci kısımda verilen projeler kadar iyi.
Ümit ederim ki, tüm bu özellikleri ile mevcut haldeki bu kitap üstünlüğünden dolayı öğrenciler, hobiciler, amatörler ve elektronik meraklıları tarafından aynı konuları içeren diğer kitaplardan daha çok aranan kitap olacaktır. Meslektaşlarım Bayan Varsha Agraval ve Bayan J. Kavitha'ya çok değerli katkıları ile ve takiben kitabın genişletilmiş yayınında bulunan on yeni projelerin devre düzeni, onay/test vb. için teşekkürlerimi sunarım. Alınabilecek fiyat etiketi ve güzel bir üretim açığa çıkaran yayımcıma minnettarım. Önerilerileriniz varsa memnuniyetle karşılarım. Böyle tüm iletiler yazarın dikkati için belirtilmeli ve yayımcı adresine yollanmalıdır.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: