Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ELEKTRONİK BELGE VE FİNANSAL BİLGİ YÖNETİMİ ( HUKUKİ KOŞULLAR VE POLİTİKA GELİŞTİRME )
Elektronik Belge ve Finansal Bilgi Yönetimi Hukuki Koşullar ve Politika Geliştirme
Yorumları oku
ELEKTRONİK BELGE VE FİNANSAL BİLGİ YÖNETİMİ ( HUKUKİ KOŞULLAR VE POLİTİKA GELİŞTİRME )
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 205
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık iş günü temin
Liste Fiyatı
: 16,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 13,60 TL
Kazanılan Puan
: 41 NP
Barkod
: 9786059221023
Basım Yılı
: Eylül 2015
Ürünün Tanıtımı

Teknolojik olanaklara paralel olarak yazılım, donanım ve ağ alt yapısındaki geliştirmeler ve kurumsal beklentilerdeki değişim, elektronik belge ve finansal bilgi sistemlerini köklü olarak etkilemekte ve geleneksel yöntemlerin kullanım alanlarını daraltmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’de yasal ve idari koşullar ile finansal uygulamalarda elektronik bilgi ve belge yönetimi sistemlerine yönelik mevcut koşullar, sorunlar, sorunların çözümüne ilişkin yöntem ve politikaların inecelenmesi gereklidir.


Bu çevrede, finansal bilgi, finansal bilgi yönetimi, finansal bilgi yönetim sistemi, elektronik belge yönetimi, elektronik belge yönetim sistemi, elektronik belge ve finansal bilgi yönetim sistemleri ile kurumsal hiyerarşik uygulama yapısının tanımlanması ve oluşabilecek risklerin Türk Ceza Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Elektronik İmza Kanunu çerçevesinde ve Yargı Kararları ile birlikte değerlendirilmesi etkin bir finansal bilgi politikasının geliştirilmesinde ve yöneltilmesinde önemlidir.


Bu kapsamda uygulama boyutunda, Türkiye Kalkınma Bankasında farkındalık düzeyi, yaşanan sorunlar ve beklentilerin analizinin konuya ilişkin politikaların geliştirlmesinde etkisinin araştırılması hedeflenerek örnek bir uygulama yürütülerek yukarıda ifade edilen konular çerçevesinde analizler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, bu çalışmada, Türkiye’de finansal bilgi ve belge yönetimine yönelik idari ve yasal koşullar ile hukuksal sorunlar ve ihlallerin analizi de yapılmaktadır. Çalışmada, Türkiye Kalkınma Bankasının elektronik belge ve finansal bilgi sistemlerine yönelik olarak mevcut koşulları analiz etmek için geliştilen bu örnek uygulama (anket), başta finansal kuruluşlar olmak üzere kamu da yer alan tüm kurum ve kuruluşlara örnek teşkil edebilmektedir.


Bu çalışma, üniversitelerin bilgi ve belge yönetimi bölümleri, siyasal bilgiler ve iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile hukuk fakülteleri için yararlanılabilecek bir kaynak olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca, bu konularda ilgili akademisyenler içinde bir başvuru kaynağı olarak değerlendirilebileceği düşünülmektedir. Nihai olarak da bu çalışmanıni ilgi duyan her birey ve kurum tarafından yararlanabilecek bir eser olması beklenmektedir.

Bu ürünü 211 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: