Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ELEKTRİK TESİSLERİ PROJE UYGULAMA VE YÖNETMELİKLER (  )
Elektrik Tesisleri Proje Uygulama ve Yönetmelikler
Yorumları oku
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16.5 x 23.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 318
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 40,00 TL
Kazanılan Puan
: 120 NP
Barkod
: 9789755116143
Basım Yılı
: Eylül 2014
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Prof. Dr. İsmail Kaşıkçı, 1952 Denizli doğumludur. Liseyi bitirdikten sonra Almanya’da Elektrik ve Elektronik bilim dalında iki lisans, Londra üniversitesinde mikroelektronik ve güç sistemleri üzerine Yüksek Lisans ve Doktora yapmıştır. Mannheim ABB firmasında 3 sene Nükleer Santral yapımında çalışmış ve özel kurslar almıştır. 5 sene ITT firmasında mikroelektronik Chip Desing üzerine çalışmıştır. Aynı firmada 10 sene AG ve YG elektrik tesisleri, plan, proje bölümünde çalışmış ve çeşitli yönetim kademelerinde görev almıştır. 1992 yılından beri VDE Frankfurt ve Teknik Akademi Esslingen de ICE, EN ve VDE normları, kısa devre hesapları, güç sistemleri, koruma, elektrik tesisleri ve projeler üzerine dersler vermektedir. Ayrıca Heidelberg Teknik Lisesede 10 yıl normlar ve proje dersleri üzerine dersler vermiştir.


İki yıl Mannheim üniversitesi elektrik bölümünde öğretim görevlisi olarak enerji dağıtımı, proje ve normlar üzerine ders vermiştir. 2002 yılında Biberach üniversitesinde Profersörlük ünvanı almıştır. Ulm üniversitesi ile ortaklaşa kurulan yenilenebilir enerji kaynakları bölümünde dersler vermektedir. Bilimsel çalışmaları Smart Grid, güneş enerjisi ve rüzgar santralleri üzerine yoğunlaşmıştır. Almanya’da beş, Türkiye’de sekiz, Amerika’da iki kitabı yayınlanmıştır. Uluslararası 64 bilimsel yayını bulunmaktadır. VDE ve IEEE üyesidir. Amerika’da ACTA press tarafından yayınlanan “Güç ve Enerji Sistemleri“ dergisi editör grubunda bilimsel hakemlik yapmaktadır.


2005 yılında Alman norm üst grubuna K221 (ICE TC 64 (VDE 0100) seçilmiştir. Çeşitli DIN ve VDE Norm komisyonlarında aktif olarak çalışmaktadır. 1994 yılından beri Türkiye’de EMO, ETO gibi elektrik meslek odalarında ve TEDAŞ’ta eğitim amaçlı seminerler vermektedir. Topraklamalar yönetmenliğinin çıkmasında aktif rol almıştır. AB Erasmus programları kapsamında Pamukkale ve Ege üniversitesinde AG ve YG de Topraklama, Elektrik Tesisleri Proje, Enerji Dağıtımı ve İletimi, Elektrik tesisleri üzerine dersler vermektedir. İsmail Kaşıkçı Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Bu ürünü 758 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: