Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
EHL-İ SÜNNET AKAİDİ ( TUHFETÜ'L-ALAİYYE'DEN )
Ehl-i Sünnet Akaidi
EHL-İ SÜNNET AKAİDİ ( TUHFETÜ'L-ALAİYYE'DEN )
Barkod
: 9786055207946
Basım Yılı
: Eylül 2014
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 12 x 16 (cm)
Sayfa Sayısı
: 96
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Cep Boy
Yaklaşık 3 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
10,00
İndirimli Fiyatı
8,10
Kazanılan Puan
24 NP
Bu kitabı 1,35 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 82 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Bize İslâm'ı ve imanı nasip eden âlemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz hamdolsun. En güzel salat ve selamlar, âlemlere rahmet olarak gönderilen Resul-i Kibriya Muhammed Mustafa Efendimiz'e [sallallahu aleyhi vesellem] olsun. Onun tertemiz, izzet ve şeref sahibi olan kutlu ailesine ve her biri nübüvvet mektebinde yetişmiş birer yıldız olan ashabına selâm olsun.

Elinizdeki bu eser, son asrın büyük velilerinden Şeyh Alâeddin Haznevi'nin [kuddise sırruhû] yazdığı Tuhfetü'l-Alaiyye kitabının ilk bölümünden alınarak hazırlanmıştır.

Dinimizin temelini özet olarak, anlaşılır bir dille ifade eden kitap aynı zamanda her Müslümanın bilmesi gereken konuları da ihtiva etmektedir.

Geçmişe baktığımız zaman, hemen hemen tüm İslam âlimlerinin kısa da olsa kendi zamanlarında bulunan topluluklar için bir akait risalesi kaleme aldıklarını görmekteyiz. Zira İslâm'ın ne olduğunu bilmek için akaid ilmini öğrenmek şarttır. Nitekim İslâm'ı tam anlamıyla bilemeden iman güçleşir, zayıflar ve Allah muhafaza tehlikeye düşer. Bu yüzden özellikle takvayı şiar edinen tasavvuf büyükleri bu konuda asla taviz vermemiş ve akaid risaleleri kaleme almışlardır. Bu paha biçilmez akaid risalelerini inşallah peyderpey siz değerli okurlarımıza sunacağız.

Akaid ilminin bu kadar ehemmiyetli olmasının sebebi insana, Rabb'ini, Peygamber?ini, dünyaya ne için geldiğini, ne yapması gerektiğini ve ömrü nihayete erip dünyadan göç ettiğinde neyle karşılaşacağını, yaratıcının dilinden kullarına anlatmakta ve aktarmakta olmasındandır. Bu nedenle daha çocuk yaşlarda iken İslam şuuru taşıyan her ailenin evladına bu mukaddes ilmi öğretmesi ve öğrenmesi icap etmektedir.

Değerli okurlar, elinizdeki kitapta Şeyh Alaeddin [kuddise sırruhû] imanın altı şartı olan Allah'a, peygamberlere, kitaplara, meleklere, ahiret gününe, kaza ve kaderin Allah'ın takdiri olduğuna imanın ne olduğunu ve bunlara nasıl iman edilmesi gerektiğini anlaşılır bir dille detaylıca aktarmaktadır. Ayrıca Peygamber Efendimiz [sallallahu aleyhi vesellem] ve ailesi hakkında da detaylı bilgilere yer verirken ölüm, kabir, haşir, mizan, sırat, cehennem ve cennet hakkında da bilgiler vermektedir.

Bütün başarı ve muvaffakiyet Rabbimizdendir. O'na, celâline ve cemâline yakışır bir şekilde sonsuz hamd ve senalar olsun.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: