Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
EHL-İ SÜNNET AKAİDİ (  )
Ehl-i Sünnet Akaidi
EHL-İ SÜNNET AKAİDİ (  )
Barkod
: 9786059815406
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 (cm)
Sayfa Sayısı
: 487
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-4 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
55,00
İndirimli Fiyatı
41,25
Kazanılan Puan
124 NP
Kategoriler
Bu ürünü 188 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Yeryüzünden sadece birkaç bin metrelik yükseklikteki gökyüzünde uçarken yeryüzüne baktığımda insanları hiç göremediğim gibi, devasa binaları da kibrit kutuları gibi görüyorum. Düşünüyorum!. . .

Şu koca atmosferde ben neyim? Ne kadarım? Varlığım ne ifade ediyor? Yok olsam ne olur, ne değişir? Bu noktada tükeniyorum!. . .

Fakat madalyonun arkasını çeviriyorum, fiziksel büyüklüğü hangi boyutta olursa olsun kâinattaki hiçbir şeye varoluş sebebini ve yaradanını bilme kabiliyeti verilmediğini, bunların sadece bana verildiğini müşahede ediyor ve rahat bir nefes alıyorum. Bütün bu mahlûkat benim hizmetimde, güneş her sabah benim için doğuyor. Bütün kâinatın hizmetine tahsis edildiği insan, kendisine verilen bu hizmetlerin fevkinde, bunlardan değerli bir hizmet yapmadıkça bunlara layık olamaz. Şüphesiz ki onu bu layık olduğu makama çıkaracak hizmet, var olma sebebini ve yaradanını bilmesi, tanımasıdır. Akıl sahibi olan insan, aklı olmayan hayvandan üstün olduğu gibi, vahiy ve nübüvet kaynağından beslenen insan da bunlardan habersiz olan ve bunları reddeden insandan derecelerce üstündür. Her şeyi akıl yoluyla açıklayan bilim, müşahede edilen bu madde ve mahlûkat âleminde, her asırda yeni şeyler üretiyor ve daha önceki teorileri çürütüyor. Gözle, görülen bu âlemde istikrarı yakalayamayan beşer aklının var oluş sebebini ve evveli ve sonu olmayan yaratıcısını bilmesi mümkün değildir. Bunun için vahye ve nübüvvete muhtaçtır. Ulûhiyyet, nübüvvet ve ahiret üçgenini kavrayarak mahlûkatın en şereflisi olabilmek, şüphesiz ki akıl ışığı altında vahyi inceleyerek ahir zaman nebisine ilim, itikat ve amelde tâbîî olmaya bağlıdır

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: