Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
EĞİTİME DAİR ( EĞİTİME DAİR )
EĞİTİME DAİR ( EĞİTİME DAİR )
Barkod
: 9786055885885
Basım Yılı
: Mayıs 2009
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
1 iş günü kargo
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
32,00
İndirimli Fiyatı
27,20
Kazanılan Puan
82 NP
Bu kitabı 4,53 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 179 kişi görüntüledi.

Bu, benim eğitime dair yazdığım sekizinci kitaptır. İlk yedi kitapta eğitimi değişik boyutlarıyla ele almıştım. Bu kitapta ise 12 Mayıs 2006 ile 21 Şubat 2008 yılları arasında onur duyarak ifa ettiğim 21 aylık Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı süresince söyleşilerde, yaptığım açıklamalarda, verdiğim konferanslarda yazdığım makalelerde dile getirdiğim görüşlerimi topladım.

Kitap, ilk bakışta kritik bir dönemde sürdürdüğüm Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı çalışmalarını anlatıyor gibi görünebilir. Ancak kitabın muhtevası sadece bundan ibaret değildir. çünkü bu kitap, bir dönemde Türkiye`deki eğitime dair atılan belli adımlar hakkında bilgi vermekle birlikte eğitime dair belirli görüşler de sunmaktadır.

Kitabı, beş bölüm halinde yapılandırdık. Birinci Bölümde TTK Başkanlığına atandığımız sıralarda (2006/Mayıs) basında yer alan değerlendirmeler yer almaktadır. İkinci Bölümde, 21 ay süren TTK Başkanlığı görevini ifa ederken yapmış olduğumuz belli başlı çalışmalarla ilgili basında yer alan haberler, değişik vesileler yapmış olduğumuz konuşmalar ve yazdığımız yazılar derlenmiştir. üçüncü Bölümde ise, ayrılmadan önce son anlarda eğitime dair yaptığımız yazılar derlenmiştir. üçüncü Bölümde ise, ayrılmadan önce son anlarda eğitime dair yaptığımız konuşmalar yer almaktadır. Dördüncü Bölümde görevden ayrılır ayrılmaz basında yer alan değerlendirmeler, Beşinci bölümde de görev sonrası eğitime dair ileri sürdüğümüz düşüncelerimiz yer almaktadır.

Şimdilik bu kitaba dahil etmediğimiz başka konuşma dökümleri ve başka yazılar da var. Tabii ki Türkiye`deki eğitime dair olarak da söylenebilecek sözler var. Umarım eğitime dair diğer düşüncelerimizi ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı iken dile getirdiğimiz diğer görüşleri de başka seferde paylaşırız.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: