Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
EĞİTİMDE SÖZÜN DEMİ (  )
Eğitimde Sözün Demi
EĞİTİMDE SÖZÜN DEMİ (  )
Barkod
: 9786052396384
Basım Yılı
: Kasım 2017
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 16 (cm)
Sayfa Sayısı
: 96
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
20,00
İndirimli Fiyatı
18,40
Kazanılan Puan
55 NP
Bu kitabı 3,07 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 180 kişi görüntüledi.

“İkra”; ilk vahiy, ilk sesleniş, ilk emir… Oku!. . Yaradan Rabbinin adıyla oku!. . Kâinatın sırrına er, kendini tanı, yeri geldiğinde büyüklüğünü hisset, yeri geldiğinde sonsuz evrende bir katre kadar küçük olan bedeninin acziyetini duy. Oku!. . Oku ki tevazu ile dolsun ruhun, kibirden arınsın kalbin. Oku ki değer bil, donat zihnini sonsuz bilgiyle. Oku ve öğren yaratılmışların en kıymetlisinin insan olduğunu…


Yüce kitabımızın ilk emridir “Oku!” İlim öğrenmek, kendini eğitmek, donanımlı ve bilgili insanlar olmak kadın erkek herkese farz kılınmıştır. Eğitim, salt bir bilgi aktarım faaliyeti değildir; bireyin hayata hazırlanmasına, erdemli insan olmasına, mutlu bir toplumun inşasına hizmet eden onurlu bir faaliyettir aynı zamanda. Eğitim sadece ailede ve okulda yapılmaz. Her dakika, edindiğimiz her yeni tecrübe yeni bir kazanç olur bizler için. Okudukça, yaşadıkça, gördükçe öğrenir; hisseder ve olgunlaşırız.


“Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir” diyor Bacon. Eğitimle edindiklerimizi hayatımıza uyarlayabildiğimiz oranda biz olur ve mutlu yüzlerle gülümseriz hayata.


Hayatımızdaki ilerlemelerin ve güzel değişimlerin tetikleyicisi olan eğitim, her dönemde ve her toplumda bu gerçeği bilen insanlarca yüceltilmiş, bu konuda çok söz sarf edilmiş, çok dil dökülmüştür. Elinizdeki kitapta bu sözlerin bir kısmıyla buluşturmak istedik sizleri. Sözleri Funda Koçer’in muhteşem minyatürleriyle bezeyip beğenilerinize sunduk.


Eserde yer alan özlü sözlerin hayatınızı aydınlatan ışıklı bir yol olması dileğiyle…


Dr. Cengiz Yakıncı

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: