Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
EDİRNE’DE ALTI AY MUSAVVER EDİRNE TARİH-İ MAHSURİYYETİ ( İKDAM VE SABAH GAZETESİ MUHABİRLERİNİN BALKAN HARBİ GÜNLÜĞÜ CİLD: 1 )
Edirne’de Altı Ay Musavver Edirne Tarih-i Mahsuriyyeti
EDİRNE’DE ALTI AY MUSAVVER EDİRNE TARİH-İ MAHSURİYYETİ ( İKDAM VE SABAH GAZETESİ MUHABİRLERİNİN BALKAN HARBİ GÜNLÜĞÜ CİLD: 1 )
Barkod
: 9786055553517
Basım Yılı
: Şubat 2014
Basım Dili
: Osmanlıca Türkçe
Ebatı
: 14.5 x 21.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 152
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
23,15
İndirimli Fiyatı
18,98
Kazanılan Puan
57 NP
Bu kitabı 3,16 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 422 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Elinizdeki bu eser dönemin Sabah gazetesi harb muhabiri Nazmi ile İkdam gazetesi Edirne harb muhabiri Kenban beyefendilere aittir. I. Balkan Harbinde Edirne’nin yaşadığı kuşatma günlerinin canlı şahitleri olan bu iki harb muhabiri; bu eserde ilk olarak Edirne’nin tarihi ile önemli anıt eserleri hakkında bilgi vermiştir. Muhâsara başlangıcından mütâreke ilan edilinceye kadar olan dönemde; mahsûr kalan halkın gündelik yaşamları, Edirne mevki-i müstahkem kumandanlığınca alınan önlemler, yapılan hazırlıklar ile techîzâtın durumu, Bulgarların tayyâreleri kullanarak propaganda amacı ile attığı beyânnâmeler ve Edirne mevki-i müstahkem kumandanı Şükrü Paşa’nın bu beyânnâmelere karşılık verdiği ilanların içeriklerinin anlatıldığı bu harb günlüğünde bunların yanı sıra Osmanlı askerî ve sivil yöneticileri arasında yaşanan anlaşmazlıklar, yaralı ve esirlerin durumu ile ilk saldırılarda hayatlarını kaybeden Müslüman ve gayrimüslimlerin isimleri dahi belirtilmiştir.


Eserin eski yazıdan (Osmanlı Türkçesi), yeni yazıya çevrilmesiyle oluşan bu kitap, birinci cildin 1. , 2. ve 3. cüzlerinden ibârettir. Eseri yayına hazırlarken, yeni yazı metin ile birlikte eski yazı orijinal metni de tıpkıbasım ola-rak koymanın uygun olacağına karar verdiğimiz için kitabın ilk yarısı çeviri metin, diğer yarısı da eserin tıpkıbasımından oluşmaktadır.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: