Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
EBU ZER EL GIFFARİ ( YALNIZ SAHABİ )
Ebu Zer El Gıffari
EBU ZER EL GIFFARİ ( YALNIZ SAHABİ )
Barkod
: 9786059325714
Basım Yılı
: Haziran 2020
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19.5 (cm)
Sayfa Sayısı
: 235
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
30,00
İndirimli Fiyatı
24,00
Kazanılan Puan
72 NP
Bu ürünü 81 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hatem-ül Enbiya Hz. Muhammed’le (SAS) sağlığında tanışma şerefine nail olan (kesin sayısı bilinmemekle beraber) yüz binden fazla sahabî olmuştur. Bunlardan meşhur olanlarının İslam coğrafyalarında birden fazla türbeleri vardır ki bu türbeler makam türbelerdir. Bu kitaba konu olan
Ebu Zerr el-Gıffarî’nin de Türkiye’de bilinen iki türbesi vardır. Bunlardan biri İstanbul Ayvansaray’da, diğeri de Adıyaman’ın Ziyaret Çayı doğusunda, Payamlı (Ziyaret) Köyündedir. Adıyaman’da bulunan bu yere Osmanlılar zamanında tarihi ve mimari bir türbe, türbenin yanına da küçük bir mescit yapılmıştır. Türbenin vakfiyesinde ise çevredeki altı köy kayıtlı bulunmaktadır.
Yüzyıllardır çevre halkı bu türbeyi Ebu Zerr el-Gıfarînin türbesi zannı ve niyetiyle ziyaret etmekte, kurbanlar kesmekte ve dileklerde bulunmaktadır.
Günümüzde de gelin konvoyları genellikle buraya uğrayarak fatihalar okumakta ve mutluluklarının devamı için dileklerde bulunmaktadır. Sınava girecek öğrenciler, çocuğu olmayanaileler, psikolojik rahatsızlığı bulunanlar tarafından çokça ziyaret edilen bu türbede zaman zaman kurbanlar da kesilerek yemekler pişirilip ziyarete
gelenlere ikram edilmektedir. Daha eskilerde tarikat mensuplarından bir kısmının burada çileye girdiği de bilinmektedir.
Adıyaman’da hemen her ailede en az birinin adının Abuzer olması da bu türbeden dolayıdır. Benim babamın adı Abuzer olduğu gibi üvey amcamın, Anne tarafından dedemin ve onun üvey kardeşinin adı da Abuzer’dir.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: