Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Makine
Makine
Makine
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
kapat test
E-DEVLET KAMU YÖNETİMİ VE TEKNOLOJİ İLİŞKİSİNDE GÜNCEL GELİŞMELER ( E-DEVLET KAMU YÖNETİMİ VE TEKNOLOJİ İLİŞKİSİNDE GÜNCEL GELİŞMELER )
E-Devlet Kamu Yönetimi ve Teknoloji İlişkisinde Güncel Gelişmeler
E-DEVLET KAMU YÖNETİMİ VE TEKNOLOJİ İLİŞKİSİNDE GÜNCEL GELİŞMELER ( E-DEVLET KAMU YÖNETİMİ VE TEKNOLOJİ İLİŞKİSİNDE GÜNCEL GELİŞMELER )
Barkod
: 9786051333250
Basım Yılı
: 2012
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 X 23,5
Sayfa Sayısı
: 658
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
24 Saatte Kargoda
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
37,04
İndirimli Fiyatı
30,00
Kazanılan Puan
89 NP
Kategoriler
Bu ürünü 1456 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı
Günümüzde, kamu yönetimi sistemlerini daha etkin, verimli, şeffaf, katılımcı ve vatandaşlarına karşı daha sorumlu hâle getirmeyi amaçlayan devletler; bilgi ve iletişim teknolojilerinden daha fazla yararlanmaya başlamışlardır. Bu bağlamda e-devlet, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde kamu yönetiminde reform çalışmalarının vazgeçilmez bir parçası hâline gelmiştir. E-devlet, kamu yönetiminin örgütsel ve işlevsel yapısı ile iş görme usullerini derinden etkilemekte ve gerek kamu kurumlarının kendi aralarındaki gerekse kamu yönetimi ile yönetim sistemindeki diğer paydaşlar (vatandaşlar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları) arasındaki ilişkileri dönüştürmektedir. Esasında, e-devletin söz konusu dönüştürücü gücünün analiz edilme isteği, bu kitabın derlenmesine yol açan temel nedendir. Bu bağlamda bu kitap, kamu yönetimi ile bilgi ve iletişim teknolojileri arasındaki ilişkiyi ve güncel gelişmeleri ele almayı ve ülke örneklerine dayalı olarak, e-devlet olgusunu farklı yönleri ve uygulamalarıyla analiz etmeyi amaçlamaktadır.

E-devlet, sanılanın aksine sadece teknik bir konu olmayıp kamu yönetimi ana eksen olmak üzere, siyaset bilimi, ekonomi, hukuk, sosyoloji, psikoloji, kamu politikası ve teknoloji politikaları gibi farklı akademik disiplinlerle yakından ilişkili sosyo-teknik bir kesişim alanıdır. Bu bakış açısıyla, bu derleme kitap, beş ana kısımda; e-demokrasi, e-yönetişim, e-devletin ölçümlenmesi, e-parlamento, cumhurbaşkanlığı ve e-devlet uygulamaları, e-yargı, yerel yönetimlerde e-devlet, sendikalar ve e-devlet, elektronik kamu satın alımı, kullanılabilirlik, doğal afetler ve iletişim teknolojileri, e-öğrenme, e-sağlık, özürlüler ve e-devlet, iç güvenlik politikası ve e-devlet, ulaşım hizmetleri ve bilgi ve iletişim teknolojileri, veri güvenliği ve mahremiyet, istenmeyen iletiler (spam) gibi çok önemli konuları özgün bir şekilde ele almaktadır. Aynı zamanda bu eser e-devlete yönelik eleştirileri ve genel değerlendirmeleri de kapsamaktadır. Bu kitabın e-devlete ilgi duyan ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen herkese faydalı olmasını temenni ederiz.
Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: