Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
10 Roman
2017 Çok Satan
2018 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hemingway Kitap
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
KÜLTÜR
KÜLTÜR
Mutlaka Okunması Gereken 20 Kitap
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
DÜŞÜNCEDE YENİLENME ( BÜTÜN ESERLERİ 1 )
Düşüncede Yenilenme Bütün Eserleri 1
Yorumları oku
%28 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 19 (cm)
Sayfa Sayısı
: 268
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 20,37 TL
İndirimli Fiyatı
: 14,67 TL
Kazanılan Puan
: 44 NP
Barkod
: 9789753523752
Basım Yılı
: Mart 2016
Ürünün Tanıtımı

Cevdet Said’le gerçekleştirilen söyleşiler onun fikri incelikleri, başlangıçları ve tartışmaya açık yönleriyle entelektüel bir bileşendir. Bu haliyle söyleşiler her şeyden  önce onun entelektüel yolculuğunu anlamayı mümkün kılan birer işaret taşıdır. Açık sözlülükleriyle bu söyleşiler, Cevdet Said’in düşüncelerinin genel bir özeti niteliğini de taşıyor.


Düşüncede Yenilenme, çeşitli kaynaklardan toplanarak bir araya getirilen söyleşilerden oluşuyor. Bireysel ve toplumsal değişme, rüşt, afakî ve enfüsî ayetler, İslam, Kur’an, siyaset, şiddet ve çağdaş İslam düşüncesi bu söyleşilerin çerçevesini oluşturuyor.  Cemaleddin Afganî, Muhammed Abduh, Muhammed İkbal, Malik Bin Nebi ve Muhammed Esed gibi isimlere sıklıkla atıf yapılıyor söyleşilerde. Bu düşünürlerin şöhretlerini nasıl hak ettiklerine tanıklık ediyoruz ve görüyoruz ki birer düşünür olarak, birer şöhret olarak göründüklerinden çok daha  fazla günümüze hitap ediyorlar. Haliyle kitap, 21. yüzyıl için de geçerliliğini koruyan soruları yeniden önümüze seriyor. Sorularını çekincesizce ortaya koyan gazeteciler karşısında Cevdet Said’in fikirlerini en saf, en belirgin şekilde dile getirdiği; dönemin ruhuna karşı en serinkanlı analizleri olanca sertliği içinde ifade ettiği hemen fark ediliyor.


Düşüncede Yenilenme, düşünceye dair sorulara verilen cevapların yavanlaştığı bir dönemde yeni bir ruh yaratacak asıl soruları yan yana diziyor. Kur’an, İslami ilimler, kültür ve siyaset alanlarında serbestçe dolaşarak günümüz İslam dünyasına ilişkin genel bir bakış sunuyor. Genelleştirilmiş yavanlığa karşı istisnai de olsa düşüncenin önemini bir kez daha hatırlatıyor.

Bu ürünü 148 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: