Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
2019 KPSS Kitapları
Akademik
Aksesuar
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Biyoloji
Çevre Yer Bilimleri
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Kırtasiye
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
DÜNYANIN GEÇİCİ BEKÇİLERİ (  )
Dünyanın Geçici Bekçileri
DÜNYANIN GEÇİCİ BEKÇİLERİ (  )
Barkod
: 9789944702386
Basım Yılı
:
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13.5 x 20 (cm)
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Karton Kapak
Boyut
: Normal Boy
Yaklaşık 1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
18,00
İndirimli Fiyatı
14,76
Kazanılan Puan
44 NP
Kategoriler
Bu ürünü 250 kişi görüntüledi.
Kitap Tanıtımı

Kurumsal yönetim duayeninden müthiş bir kitap. . .

Mervyn Kingin kurumsal ve çevresel sürdürülebilirlik konusundaki katkılarının ne kadar değerli olduğu gelecekte daha da iyi anlaşılacak.

Hiçbirimiz Dünya’nın sahibi değiliz. Hepimiz buranın bekçileriyiz ve geçiciyiz.

Geçici bekçiler olarak görevimiz gezegeni kurtarmak ve kollamak. Bu da ancak kurumlar, devletler ve bireyler aynı paydada buluşursa sağlanabilir. Bu payda ise, hem bizim, hem de bizden öncekilerin çevre üzerinde yarattığı olumsuz etkileri azaltarak gezegendeki yaşam kalitemizi artırmaktır. Bir kurumsal yönetim uzmanı olan Mervyn King ve sürdürülebilirlik alanında dünyanın yetkin danışmanlarından biri olan Teodorina Lessidrenska’nın 14 aylık bir süre içinde, belirli aralıklarla dünyanın çeşitli şehirlerinde (önce Istanbul’da, sonra Johannesburg, Amsterdam, Münih ve Lüksemburg’da ve son olarak yine Istanbul’da) bir araya gelerek yaptıkları çalışmalarla ortaya çıkan bu kitap, Dünya’nın kısıtlı kaynaklarını gelecek nesillere sürdürülebilir şekilde bırakmak için yapılması gerekenlerin altını çiziyor. 30 yıl içinde dünyanın bambaşka bir anlayış ve sürdürülebilirlik seviyesine erişeceğini söyleyebiliriz. Bunu umuyoruz ve bu anlamda bu kitap bize umut veriyor, ama bizim de bunun için büyük çaba göstermemiz gerekiyor.

2005, tüm dünyada sıcaklıkların kaydedilmeye başladığı 1850’den bu yana en sıcak yıl olarak kayıtlara geçti. Insanlık tarihinde ilk kez, şehirlerde yaşayan insanların sayısı kırsal alanlarda yaşayanların sayısını geçmiş durumda. Bu ve buna benzer çevresel değişiklikler çocuklarımıza ve torunlarımıza miras bırakacağımız dünyayı nasıl etkiliyor? Dünya’da yaşamı sürdürülebilir kılmaya destek olabilir misiniz? Ister gelişmiş ister gelişmekte olan ülkelerde olsun, bu gezegende yaşayan her bir birey, şirket ve devlet, bugün yaptıklarının gelecek nesillerin ihtiyaçlarını tehlikeye atmamasını sağlamak zorunda. Hiçbirimiz bu Dünya’nın sahibi değiliz. Ve dünyanın geçici bekçileri olarak bu gezegeni onarma ve sürdürme konusundaki sorumluluklarımızı görmezden gelemeyiz.

Ürünü Oyla:
Tüm yorumlar listeleniyor
Sırala: